of twee spelers voorbij en dan den bal kwijt. Jammer dat de spelontwikkeling bij na steeds het eerst den bal bij dezen spe ler in de voorhoede bracht. Weliswaar kwam uit een zijner force majeurs de eerste goal en bijna een tweede, het neemt niet weg, dat zijn slecht soort spel in de meeste gevallen oorzaak was dat de rest van de voorhoede het toekijken had. Dit was nu weer eens een volmaakte demonstratie hoe het niet moet. En nu Charles Lungen wat hij deed en wat hij niet deed. De scheenbeenen flink verpakt, een probaat middel, want het ging tegen profs. Dat on derstel zag er privé uit, dat was goed. Niet goed was dat de heele zaak weer los zat, waardoor de heele verpakking onophoude lijk moest worden opgetrokken. Wat hij niet deed. dat is werken om in het bezit van den bal te komen, dat ge beurde nu weer niet en dat doet hij trou wens nooit. En daarom, vooral in een groo- te wedstrijd, moet Charles middenvoor spe len en niet binnen, want hij moet dan in ongenade vallen bij iedereen, niet in het minst bij de leek-toeschouwer. Zijn vrij op stellen ook heel vaak in de buurt van eigen doel, was voortreffelijk, maar de bal kwam ongelukkig in dezen wedstrijd maar zelden zijn richting uit. Schering en inslag naar den rechtervleugel. En dan was hij weer niet actief, bleef hij te lang staan om af te wach ten wat aan de overzijde gebeurde. Dat is wat Charles niet deed, en dat waren voor al van de kant af zijn grove fouten. Spoedig na het begin krijgt hij twee niet al te beste ballen toegespeeld, beide malen werd de bal ineens half-volley gespeeld, beide malen iets teveel geschampt, waar door de tegenpartij het voordeel kreeg bo ven zijn medespeler. De derde gelegenheid is een mooie pas; kort wordt de halfback genomen en de bal keurig naar de vleugel gespeeld, Zelf gaat hij eenige passen schuin vooruit prachtig vrij staan. Die bal moest naar hem terug, maar jawel, de buitenspe ler verknoeide de kans hopeloos. Charles hoofdschuddend en schouderophalend terug. Natuurlijk was de buitenspeler fout, maar dan toch niet demonstratief daarvan blijk geven. Ook dat is fout. Even daarna een paar kopballen, waarbij de tegenstander het beste hield. Als eindelijk een goede voorzet van rechts hoog voor doel geplaatst werd, is Charles er als de kippen bij en een goede maar te zachte kopbal (zwaar gehinderd door dien langen Oostenr. back) belandt deze in den hoek in de handen van den doelverdediger. Na een kwartier gingen de handen uit de mouwen, Charles stroopte zijn mouwen opnu zal het komen, dachten we. En werkelijk, vlugger trekt hij zich terug in de achterhoede, maar de bal kwam „leider" niet. Een center, op knie hoogte, ging prachtig uit de lucht langs de halfback, precies op maat voor de voeten van den centervoor. Een lange trap, mooi gaat de bal meteen van de voeten weg door de lucht naar den rechtsbinnen. De back onderving oogen- blikkelijk deze zeer mooien pas met een kopbal. De rechtsbuiten stond aan de lijn te wachten. Daar zit 'm de kneep. Beide spelers, zoowel back als buitenspe ler, zien zoon bal door de lucht komen. Terwijl de back toeloopt en den bal in de vlucht speelt, verzet de buitenspeler geen voet, maar hoopt tevergeefs dat de tegen partij wel eens zal missen. Dat is precies de redenwaarom de meeste onzer spe lers geen kans hebben gehad. Nooit het ini tiatief alleen aan de tegenpartij overlaten. Herhaaldelijk hebben wij onzen Charles uitstekend zien vrij loopen in de richting van het doel, wanneer de rechtsbinnen weer eens aan de wandel ging... jammer, steeds voor niets, want de beslissende center bleef uit. De rust kwam met een 20 voorsprong voor de profs. Vooral door de tweede goal hebben zij nog danig moeten vechten en was vooral de energieke werkende doelman het groote struikelblok. De tweede helft is voor Charles toch iets gunstiger verloopen. In het bezit van den bal, heeft hij steeds goede dingen verricht. Vooral zorgde hij enkele malen goed tus- schen den man en den bal te blijven. Het z.g. wringen, waarin die profs ware mees ters zijn, (vooral met het gebruik van han den en ellebogen) hetwelk door het scheids- rechter-corps dan ook zoo goed als nooit wordt opgemerkt, is voor Charles geen gesloten boek. Prachtig kreeg hij o.a. een maal de halfback op de eerlijke manier achter zich, en de bal schoon voor zijn voe ten, en daarna op de rand van het straf schopgebied. Gevolg was een nijdig duwen in de rug door de prof. Een ondeelbaar oogenblik wachtte Charles op het fluiten van den scheidsrechter, hetwelk echter uit bleef. Onmiddellijk daarop een herhaalde charge, op dezelfde wijze van den prof, eer der nog iets wilder. Wederom reageerde 13 A.F.G-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 13