SPEELT A.F.C. II DEGRADATIE WEDSTRIJDEN? De redactie van „de Schakel' houdt al tijd in zulk een sterke mate rekening met de administratie, dat ik mij absoluut ver plicht gevoel aan deze samenwerking de noodige steun te verleenen door op tijd mijn copie voor ons clubblad in te leveren. Wel kan ik daardoor nog geen woord schrijven over den wedstrijd tegen Stormvogels II, maar anders vrees ik, dat de Schakel-redac tie op een kwaden dag deze bladzijde ge bruikt, om alleen met groote letters te ver kondigen, wat hier wel gestaan zou hebben bij goede samenwerking tusschen redactie en medewerkers. Dit ter inleiding. Tegen Ajax II werd een formidabele ne derlaag geleden en wel met 8—2. Cijfers, die boekdeelen spreken ten aanzien van het groote verschil tusschen ons elftal en dat der Ajaxieden. Door het vrijaf zijn van Ajax 1 kon het 2e in zijn sterkste formatie ver schijnen, en heeft den toeschouwers een voor een reserve-elftal hoogstaanden tech- nischen wedstrijd laten zien. Dubbel jam mer daarom dus dat zich in deze match in cidenten hebben voorgedaan, die wij in de lange reeks van jaren dat wij elk seizoen 2 maal tegen Ajax II uitkomen, niet hebben meegemaakt. Tegenover aanvoerder Vogel (die persoonlijk vrij uitging) moest ik he laas na afloop getuigen van een zeer on sportieve ontmoeting. De onsportieve-ges- tes en het meer dan ergerlijk en buiten sporig geappeleer tegen een zwakke leiding waren oorzaak, dat ik zelfs in het veld openlijk hieromtrent de tegenpartij een op merking moest maken. Terwijl ik nimmer over mijn medespelers eenig beklag heb te maken, moet ik echter vaststellen, dat on zerzijds Langevoort en Dijkhuis ook niet vrij uit gingen, als gevolg van een en an der, en het misschien zelfs beter ware ge weest dat eerstgenoemde het laatste kwar tier gestopt had met spelen. Het spijt mij werkelijk in deze krant te moeten schrijven, doch het lijkt mij beter, ter onderstreeping van alles wat zoowel in het kleedlokaal van Ajax na afloop door mij besproken is als in ons kleedlokaal, dat mede- zoowel als te genstanders hiervan nog eens goede nota neemt, opdat dergelijke dissonanten in den vervolge niet meer voorkomen. Met dat al is onze positie op de ranglijst uiterst precair geworden. Zoo precair als deze nog nimmer is geweest. In eigen hand hebben wij de situatie niet meer. Men zie slechts, dat de 3 slechtstgeplaatste clubs als volgt op de ranglijst staan: H.F.C. II 16 wedstrijden 12 punten. Haarlem II 15 11 A.F.C. II 15 8 Ons rest nog o.a. Haarlem II thuis, der halve kan de situatie nog goed voor ons af- loopen. Bij deze sombere beschouwing past ech ter een goed slot en wel den uiterst pretti- gen avondwedstrijd dien wij speelden tegen het A.V.B.-proefelftal, op Woensdag 22 Maart. Een spannende kamp, hetgeen wel blijkt uit het opgaan van den stand n.l. 10 achter, rust, 2'0 achter, 21, 22, 3—2, 3—3, 4—3, 4—4. Met name Brouwer zorgde voor eminente goals, mede dank zij uitstekend werk van Arie Waayer op de rechtervleugel. Als links nu in de komende wedstrijden ook zoo op dreef kan komen als rechts dit reeds deed, dan zie ik de si tuatie kansvol in. Ook de opname van Ruys op de zoo moeilijke spilplaats, is zeer zeker een ver betering en geeft het elftal meer stabiliteit. Hopen we ook op een duchtig kunnen van Haaxman, welnu, dan geen al te groote zorg. Het bovenstaande is geschreven voor den wedstrijd tegen Stormvogels II. Misschien dat een naschrift nog tijdig komt, die de dan ontstane situatie aangeeft als de klok Zondagmiddag 26 Maart 4 uur heeft gesla gen. SPELER. Naschrift. Inderdaad is het ons tweede, na prachti- gen en boeienden strijd, gelukt, van Storm vogels II met 4—0 te winnen. jammer dat door de 3—0 overwinning van Haarlem II op Blauw-Wit II de kans op ontsnapping uiterst gering is. Voor Zondag a.s. 2 April is thans de uiterst belangrijke wedstrijd A.F.C. II Haarlem II vastgesteld. Verliezen we de zen wedstrijd, dan is het spelen van degra datiewedstrijden een feit geworden. A bon entendeur Over het gebeurde bij den wedstrijd A.F. C. II—Ajax II het volgende: In het Ajax-clubnieuws vonden wij over dezen wedstrijd een waardig gesteld ver slagje, waarin eveneens gewezen werd op de gebeurtenissen bij A.F.C. IIAjax II. Nu in beide cluborganen gewezen is op de fouten der eigen spelers, vertrouwen we, dat de tegenwoordig uitstekende verstand houding tusschen Ajax en A.F.C. door het voorgevallene niet geleden zal hebben. (Red.) 9 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 9