peler voetbal vertoonde, hadden goaltjes moeten komen. Toen dit niet gebeurde, her won D.W.S. zijn zelfvertrouwen en speel de na rust met wind mee met een zekerheid bruik van de terreins- en weersomstandighe den gemaakt werd, waartegen onze jon gens niet het juiste tegenspel wisten te vinden. Dat het maar bij één enkel doel punt gebleven is, pleit voor het goede spel der achterhoede, speciaal van Breedveld. Enfin, nakaarten over wat men had kun nen doen, geeft niets meer. We hebben in eerlijken strijd, normaal verloren en men kan slechts zorgen, dat de achterstand tot één punt beperkt blijft, want voetbal is al tijd een wisselvallig spel en je kunt nooit weten! Het gelijke spel in het begin blijkt wel héél funest te zijn geweest! Het zal onze leden zekerlijk interesseeren eens iets over Bromilow te hooren. Zooals men weet verliet hij ons, om se cretary-manager van de 2de divisieclub Burnley, welke club min of meer in deca dentie verkeerde, te worden. Burnley heeft in de Cup-wedstrijden een opmerkelijk suc ces gehad en wist het zelfs tot de laatste 8 te brengen. In The Daily Mail van 21 Februari lezen we omtrent Bromilow het volgende: .There is, too, a reason for the advance of Burnley, one of the hardesthit clubs in the country Mr. Tom Bromilow, who since leaving Liverpool has had experience as a coach on the continent, is now in charge of the team, and he has worked hard for the success which has been achieved. As a coach it is scarcely likely, that he added to his knowledge of te game, but it is possible that the work gave him an in sight into other matters. At Burnley he has introduced new ideas and contrived in an exceptionally short time to found a style which has already given the Club a little of that prominence which they used to hald." Wij gunnen Tom gaarne dit succes, het welk tevens een compliment inhoudt voor den Heer Lotsy, wiens beide lezingen voor den A.V.B. hij bijwoonde, en dien hij met Glendenning practisch bij ons heeft werk zaam gezien. Hij was het met de werkwijze wel niet heelemaal eens, doch schijnt er toch meer waarde aan gehecht te hebben, dan hij toen wilde bekennen, en er iets goeds zelfs voor Engeland uit te hebben opge stoken. Amsterdam, 23 Maart 1933. I. H. GALAVAZI. De wedstrijden van gisteren brachten ons in de eerste plaats een mooie overwin ning van ons 2de elftal op Stormvogels 2. Het kansje om de laatste plaats te ontsnap pen blijft dus bestaan, al was Haarlem 2 zoo verstandig om door een zege op Blauw- Wit 2 ons de troeven niet in eigen handen te geven. Zondag a.s. gaat het er nu om. Indien het 2de van Haarlem 2 verliest, wordt de laatste plaats onherroepelijk be zet. Het gisteren vertoonde spel gaf alle reden tot optimisme. Vooral in de eerste helft speelde men, ondanks den tegenwind, een frisch en vlot open spel, waardoor men er, trots eenig overwicht der IJmuidenaren, in slaagde vele goede kansen te scheppen. De goals van Brouwer en Waayer waren van prima gehalte. Hermens, moedig als steeds, vormde met Waayer een voortdu rend gevaarlijke rechtervleugel, terwijl de middenlinie, waarin Ruys, door zijn onver moeid volhouden, zich zijn plaats waardig toonde, haar taak naar behooren vervulde. Denkt eraan, spelers van het 2de, jullie heb ben getoond, dat het kan, dus het moet nu maar gebeuren ook. De tanden op elkaar en met hetzelfde enthousiasme de volgende poging gewaagd! Het eerste wist na spannenden strijd te gen Hercules wederom een puntje te be machtigen. Doordat Alphen de Spartaan, en Baarn Bloemendaal sloeg, ligt de vier de plaats in het bereik der mogelijkheden. Dat zou een eervol slot der zoo teleurstel lend begonnen competitie zijn. Het zeer verzwakte 3de kon het tegen de Spartaan 3 ook niet verder dan tot een ge lijk spel brengen. Toch moet tegen D.E.C. 3 het beste beentje worden voorgezet. Doet je best! I. H. GALAVAZI. 27 Maart 1933. AANVALLEN VAN DEN KEEPER. Het tragisch ongeval, hetwelk kort ge leden den dood van een voetballer heeft tengevolge gehad, heeft een onzer leden aanleiding gegeven, mij te vragen, of het niet mogelijk is, dat ook in Nederland in navolging b.v. van onze Oosterburen het aanvallen van den keeper, ook als hij den bal heeft, verboden wordt. Als ik mij niet vergis, heeft de indertijd over dit on derwerp bij meerdere keepers van naam ge houden enquête, tot resultaat gehad, dat deze in meerderheid de noodzakelijkheid A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 6

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 6