Gezien de extra ongunstige omstandig heden, waaronder Charles uitkwam, lijkt deze vergelijking mij ten eenenmale mank te gaan. Dit neemt niet weg, dat de door de rl. F.C.-voorhoede toegepaste tactiek, waar door Dorsman 5, doch Koper 0 goals scoor de, (en het gaat er toch maar om dat er gescoord wordt, onverschillig wie de maker is) weer eens duidelijk toont, welk een groo- te rol de tactiek in het voetbal speelt. Hoe dikwijls heeft Lotsy het reeds gezegd, dat vele belangrijke wedstrijden feitelijk achter de groene tafel gewonnen worden! Ik wil daarom nog eens voor de zooveelste maal herhalen: indien de spelers ook in het veld voortdurend meeleven, hun hersens gebrui ken, en de lessen van Donaghy ter harte nemen, dan moet dit nuttige vruchten af werpen. Ook daarop moet men zich trai- nen. In dit verband wil ik nog de door Lun- gen genomen strafschop vermelden. De punt was natuurlijk in den modder zoekge raakt. De scheidsrechter mat den afstand en van der Meulen plantte den bal in den modder. Maar Charles meende aan de lig ging van den bal speciale aandacht te moe ten besteden, ontdeed hem rustig van de aanklevende kluiten, pootte hem opnieuw en boetseerde er eerst een voetstukje on der. Zijn harde lage schot in den hoek was voor van der Meulen volkomen kansloos. Een interessant tactisch duel, misschien voor de meesten onopgemerkt voorbij ge- gaan. Waarmee ik maar zeggen wil, dat zelfs iedere vrije schop waard is met zorg geno men te worden. Altijd eerst goed uitkijken. In hoeverre zwakke momenten van beide keepers tot de eigenaardige score, waarbij het uiteindelijk resultaat lang onzeker bleef, hebben bijgedragen, kan verder buiten be schouwing blijven. H.F.C. verdiende de overwinning ten volle. De ontzaggelijke réunie na afloop, zal ongetwijfeld nog lang in prettige herinnering blijven. Ook van deze plaats nogmaals onze har telijke gelukwenschen voor de blauw-witte Haarlemmers. Toen zij na jarenlangen moeilijken strijd eindelijk het slachtoffer werden, had menigeen er een hard hoofd in, of zij zich aan de dikwijls geheel an dere speelwijze in de tweede klasse zouden weten aan te passen. Dat zij erin slaagden ongeslagen kampioen te worden, is een buitengewoon fraaie prestatie, waar voor den spelers en leiders, die niet bij de pakken hebben neergezeten, maar met ver dubbelde energie aan het werk gingen, alle hulde toekomt. Voor zulk een krachttoer moet men respect hebben! Ons tweede elftal bevindt zich helaas nog steeds op de laatste plaats, ja de po sitie is zelfs nog belangrijk slechter gewor den. Een over alle linies superieur Ajax 2 nam revanche voor de nederlaag, welke ons 2de het in den eersten wedstrijd van het seizoen wist toe te brengen, en ver pletterde ons met 82. Ook tegen Blauw- Wit 2 moest de vlag, al is dan ook met slechts 2—1, worden gestreken. Er is nog een heel klein kansje, het stroo- halmpje van den drenkeling, doch alle aan dacht moet eraan besteed worden om van dit kansje, hoe klein dan ook, te profitee red Als dit nummer verschijnt, is de wed strijd tegen Stormvogels 2 al weer gestre den. Een overwinning zal ons het kansje hebben doen behouden. Komaan, jongens van v. Nek, het 2de heeft al meer wonderlijke eindspurten la ten zien. De tanden op elkaar, om het re- serve-eerste-klasseschap te behouden. Mis schien voelen jullie allemaal niet de buitengewone belangrijkheid van ht spe len in deze klasse. Indien wij dat ver liezen zou het een groote slag voor ons zijn. Met een korte onderbreking, waar uit wij ons toen zoo schitterend hebben her steld, speelt ons 2de al sinds onheugelijke tijden -al zoo n 20 jaar in de hoogste reserve-afdeeling en dat is voor ons mis schien van grootere beteekenis geweest, dan de meesten vermoeden. Herinner U slechts dat A.F.C. 2 eens kampioen was, toen er in het westen nog maar één 1ste klasse en één reserve 1ste klasse bestond, en laat de herinnering aan die roemvolle tijden U een aansporing zijn, om de komende weken door intensieve trai ning en alles wat daarmee annex is, door enthousiast spel, alles te doen om uw plaats te behouden. Zorgt, dat dit overigens zoo bevredigend seizoen niet door Uw degra datie versomberd wordt. Ons 3de elftal mocht er helaas niet in slagen zijn mooie seizoen door een overwin ning op D.W.S. 2 te bekronen. Het kam pioenschap ware daarmede practisch zeker geworden. Laat ik onmiddellijk toegeven dat D.W.S. gezien het spel over den ge- heelen wedstrijd, de overwinning inderdaad verdiende. Maar het had licht anders kun nen loopen. Toen het 3de in de eerste 20 minuten met wind mee sterker was en soe- - 5 A.F.C.~ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 5