e'ï7Vc*' m «nZ7enha*e Aan de Zondagcompetitie van den A.C. B. deden het 3de en 4de elftal mede. Het 3de elftal had de meerderheid te erkennen van V.V.V. 3, welk elftal als kampioen haar seizoen beëindigde met de K.N.S.M. als runners up. Direct hierop volgt ons 3de, onder zich latende V.R.A. 3; Ajax 2, Olympia 2 en R.I.O., terwijl A.C.C. 4 de rij sloot. Het 3de elftal won 4 matches en ver loor er 6; het 4de won er 3 en verloor 7 wedstrijden. De heeren Brusse en J. Buys waren zoo attent als aanvoeder op te treden, later was de heer Smale zoo welwillend om als rem- placant-captain te fungeeren. Hier was het niet met welk resultaat gespeeld werd, doch of er pleizierig, gemoedelijk cricket gele verd werd. De heeren zijn hierin geslaagd en dat is de hoofdzaak. Mettertijd zullen uit deze elftallen zeker spelers naar voren komen, bestemd om eens voor het 1ste te kunnen optreden. In de Zaterdagnamiddagcompetitie van den A.C.B. werd het A.C.C.-elftal in de sterkste afdeeling geplaatst. Een hopelooze vergissing. Toch eindigde het elftal niet onderaan, die twijfelachtige eer werd aan Albion gegund. Van de 12 matches werden er 2 gewonnen, 4 eindigden in een draw, terwijl 6 stuks verloren werden. Nieuwe gezichtspunten bracht de Zater dagmiddag-competitie niet. In mijn vorig jaarverslag schreef ik reeds over het groot aantal draws; dit jaar was de verhouding nog ongunstiger; 34 van de 82 matches (40%). Een zeer duidelijk beeld, dat deze competitie niet aan de verwachting beant woordt, uitsluitend, alleen door dat de speeltijd van 3 tot 6% uur te kort is. Vaak werd eerst om 3,15 uur begonnen. Beter kan een juniores-competitie ingesteld worden, waardoor aan het beoogde doel: propagan da voor de cricketsport beantwoord kan worden. V.V.V. en V.R.A. trokken zich voor 1932 uit deze competitie terug. Ik ben de meening toegedaan, dat in deze competitie de strijd om het kampioenschap te behalen, iet of wat te fel gevoerd is. A. C.C. kan zich beter uit deze afdeeling terug trekken en de Zaterdagmiddag aan de af deeling Dames gunnen. Wat nu de gespeelde wedstrijden der dames betreft, begrijp ik maar al te goed, dat ik zeer voorzichtig moet wezen met mijn critiek, wil ik niet de toorn aller vrouwen op mijn hals halen. Ik heb veel goede din gen te vermelden onzer meisjes, die het er voor een eerste seizoen zeer goed hebben af gebracht. De animo tot oefenen was er en dit bleek een groote factor in hun voordeel, zij waren gewillig t spel te leeren, zij waar deerden de wijze raadgevingen van de hee ren, althans zij werden opgevolgd en niet in den wind geslagen. Ge kunt dus, ge achte toehoorders, begrijpen, hoe wij ge stemd waren als de dames aan den slag togen. De oefeningen geschiedden echter op een tijd, n.l. van 6 uur des avonds tot 9uur, of liever, tot het invallen van de duis ternis. Deze oefeningen hebben dan ook in menig huishouden ware revoluties teweeg gebracht. Toch had het late oefenen der dames zijne goede zijde; de geheele zomer door, zijn de Zaterdagavonden door de hee ren cricketers niet zoo soliede doorgebracht als in 1932. Gaan wij over tot de meer ern stige zijde dan valt te constateeren, dat het begin wel heel moeilijk was, voor sommige dames iets zwaarder dan voor de anderen maar ieder op zich zelf probeerde zooveel TeVe-,rdiJk2a A"isterdam - el- 34845 Tel- 34845 JeI- 1121?-, uijk TeL U2337 A.F.G-ers, begunstigt onze adverteerders! - 22 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 22