NESTEIROIJ PAPIEREN ZAKKEN met het in orde brengen van een moderne oefenkooi met daaraan verbonden oefen materiaal, deze kosten gedaan moesten wor den, omdat, mocht A.C.C. degradeeren, niet de schuld aan materiaal of oefengelegenheid zou kunnen worden gegeven. En het bestuur heeft woord gehouden. Het heeft een moderne oefenkooi laten op bouwen, het heeft zeer bruikbaar materiaal laten aanrukken. Door gebrek aan tijd kon de heer Jaap Fürstner tot zijn leedwezen het commissariaat van materiaal niet meer aanhouden, de Algemeene Vergadering koos hiervoor den heer W. Staats, die de be noeming niet alleen aanvaardde, doch met hart en ziel zijn taak, een zeer zware tot ieders genoegen en tevredenheid vervulde. Het bestuur heeft nog overwogen of de groundman van de A.F.C. niet bereid zou zijn om die taak op zich te nemen, doch het meende, dat de kosten te hoog zouden wor den. Wat Staats hierna voor ons heeft ge daan, kan ik niet onder woorden brengen. De cricketkooi zelve was van een zeer practisch maaksel en de hooggeachte leve rancier wordt hier dank gebracht voor het uitstekend materiaal. Zeer zeker ook voor 't lange crediet. De A.F.C.-groundman heeft tevens zijn goede zorgen aan den opbouw besteed en indien het komend seizoen de kooi iets verbreed zou kunnen worden, kun nen wij deze gerust als een model cricket- kooi beschouwen. Het wicket was boven dien betrouwbaar, iets wat niet altijd van een pitch in een oefenkooi kan worden qe- zegd. Maar wat dan wel te zeggen van onze geachte leden? De trainings-commissie toog met veel ijver aan den slag, rondschrijvin- gen werden verzonden, vaste oefenavonden voor de verschillende elftallen bepaald, in één woord: de zaak was practisch goed ge regeld, waarop geen aanmerkingen te maken vielen. Ook iets wat met vette letters geno teerd mag worden. Bovendien was het oefenmateriaal, volgens mijne bescheiden meening veel te mooi en te goed, maar het bestuur had nu eenmaal besloten, dat eens en voor altijd het „gezanik" omtrent de kooi en materiaal een einde moest nemen. Ge lukkig dat er straks geen stemmen kunnen opgaan die over een minder goed beleid om trent de oefenkooi kunnen reclameeren. De heeren leden troffen het niet met het weer op de Dinsdagavonden gedurende de maand Mei, waardoor de opkomst zeer ge ring was: het was regenachtig en koud. La ter zagen wij zoowat niemand meer, en werd al heel spoedig de brui gegeven aan het ge zamenlijk oefenen, zoodat het bestuur na tuurlijk zeer teleurgesteld was. Wel kwamen van tijd tot tijd eens een paar menschen oefenen, maar aan de hooggespannen ver wachtingen, welke het bestuur koesterde omtrent kooi en oefeningen, is niet voldaan. Op geen stukken na. Bij dit punt wil ik nog even stilstaan. Wil men in cricket iets bereiken, dan is al leen een gestadig oefenen in staat U een trapje hooger te brengen. En dit niet ééns per wéék, neen, iederen dag moet er ge oefend worden. Ik heb in mijne jaarversla gen reeds op dit eigenaardig euvel der A.C.C.-leden gewezen. Ik kan het nu wel achterwege laten omdat, welke vermaning ook, toch in den wind wordt geslagen. Het bestuur kan ten slotte de leden niet dwin gen te komen oefenen. Maar het is een treurig verschijnsel gebleken, een verschijn sel, dat een zeer eigenaardig licht op de animo der leden heeft geworpen. Ik weet leden uit het eerste elftal, die niet één keer geoefend hebben. Wel zijn zij een paarmaal in de kooi geweest, maar verder dan een ALLE MODELLEN AM5TERDAM - 17 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 17