Firma J. NAHUIS - GROENLO Kampong e.a. wedstrijden, waarvan men niets wijzer wordt. Hoe zullen V.V.V H.D.V.S., Quick e.a. ingedeeld worden? Kortom, mijn oordeel zeer bescheiden samenvattend is dit: Slechts met volle medewerking van alle vereenigingen is spelverbetering te bereiken, zelfs met die volle beoogde medewerking blijft het Bondsbestuur afhankelijk van de tijdsomstandigheden en het zijn de tijdsom standigheden, die het lot eener vereeniginq in handen hebben. Wij hebben slechts in Amsterdam te zien om te gewaren, dat nu reeds die tijdsomstandigheden kna gen aan het welzijn der clubs. Is het U voorts bekend, dat Hilversum niet meer speelt en momenteel menig 2de klasser een struggle for life voert? Daar, waar nu huizenrij aan huizenrij de plaats hebben ingenomen van het oude sta dion, stonden 2 ververschingstenten. Op de eene tent, die bij de tennisbanen, stond ge schilderd: „wie weet het?" Het antwoord stond op de andere tent, geplaatst op het vroegere V.R.A.-terrein. Weet U welk ant woord? „Niemand weet het." Zóó is cricket niemand weet het. De glorierijke onzekerheid draagt tot de charme van dit spel in hooge mate bij. Ik hoop straks in speciale artikelen te wijzen op bij zondere feiten, die zich in de latere jaren in de 1ste klasse hebben voorgedaan. Het is niet aan mij om hier als woordvoerder te trachten tot betere toestanden te geraken, dat zullen straks de geachte vertegenwoor digers ter Algemeene Vergadering dienen te doen. Met het oog hierop is een flinke degelijke afvaardiging noodig. Tot zoo verre mijn zienswijze omtrent de eerste- en de overgangsklasse. LINDNER. JAARVERSLAG VAN DE AMSTERD. CRICKET CLUB OVER HET VER- EENIGINGSJAAR 1931/1932. Mijne Heeren, Het is nu niet direct met een opgeruimd gemoed, dat ik mij neerzet tot het schrijven van het zoo langzamerhand „traditioneel" geworden jaarverslag van de Amsterdam- sche Cricket Club. Immers toch, er zijn zóó vele stormen losgebroken over het jaar 1932, dat het gerust met het woord „rampzalig" betiteld kan worden; dat ik huiver om een begin te maken. Doch ik zal trachten de fei ten, zooals zij zich hebben voorgedaan ge durende het afgeloopen vereenigingsjaar, weer te geven. Aan het einde van het seizoen 1931 zijn wij dan opgeruimd uit elkaar gegaan. De gelederen hadden geene verliezen geleden; het bestuur vergaderde gedurende den win ter eenige malen; ons eerste klasseschap was weder verlengd; in één woord: de toe stand der vereeniging liet zich niet ongun stig aanzien. Wel waren wij ons bewust, dat het jaar 1932 een zeer belangrijk jaar zou worden, doch juist dat bewustzijn schonk de kracht met opgeruimdheid aan het werk te gaan voor het jaar 1932. Er heerschte een blij optimisme, een op timisme, dat wel niet door iedereen gedeeld werd, doch het overheerschte. Bij cricket een zeer voornaam ding. In het voorjaar werden verschillende commissies benoemd, onder meer een trainingscommissie, een en quête-commissie en een propaganda-com- missie. Het bestuur bleef, op eene kleine wijziging na, vrijwel in tact. En toen de zomer in het land kwam, kon het spel van bat en bal weer beginnen. Het bestuursbesluit, om de oefenkooi voor eens en altijd grondig te verbeteren, wekte bij alle leden een plotseling verlangen tot oefenen op. Bovendien ging het bestuur van de veronderstelling uit, dat door een ver beterde oefenkooi beter spelersmateriaal naar voren gebracht zou kunnen worden en het bestuur in geen geval wenschte, dat men, zooals het vorig seizoen, later zou moeten hooren: „maar er was geen behoor lijke gelegenheid tot oefenen, voorts deugde het materiaal niet Het bestuur meende, dat, welke kosten ook gepaard zouden gaan TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij Houthandel Loonzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken. Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor opoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 16

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 16