nand, J. Buis en van Gelder, die benoemd zijn tot leden der kas-commissie. Ondergeteekende verzoekt met klem de correspondentie aan zijn adres te richten; een stroom van aanmeldingen als lid wordt natuurlijk tegemoet gezien en is van harte welkom. De crisis is voorbij, de lucht klaart en na regen komt zonneschijn. Mr. ARNOLD EYSVOGEL, P. C. Hooftstraat 95. DE COMPETITIE-INDEELING IN DEN N.C.B. Tallooze bezwaren. In zijn interessante jaarverslag van de A.C.C. heeft oud-secretaris Lindner de competitie-indeeling in den N.C.B. behan deld. Waar hier een algemeen cricketbe- lang en niet een clubbelang besproken wordt, meenden wij dit als een apart arti kel te moeten publiceeren: Waar de Algemeene Vergadering van den N.C.B. het besluit heeft genomen om de 3 laatst geplaatste vereenigingen in de eer ste klasse aan het einde van 1932 te degra- deeren, en besluit hetwelk bij monde van onzen vroegeren voorzitter nog eens duide lijk op de bewuste Algemeene Vergadering te Haarlem werd onderstreept als zijnde door A.C.C. te respecteeren, gezien zijne, namens A.C.C. vroeger afgelegde verkla ringen, hadden wij, in casu het bestuur en de elftal-commissie, ons in te stellen uitslui tend en alleen op het behoud van ons eerste klasseschap. De samenstelling der overige elftallen werd „nebensache", m.i. een juist besluit. Het zou mij te ver voeren om in dit ver- eenigingsverslag de gevolgde politiek van het Bondsbestuur aan een grondige kritiek te onderwerpen, doch de tijd zal leeren of het beoogde doel: „spelverbetering" bereikt zal worden. Toen jaren terug het m.i. nood lottige besluit viel om Phoenix, Quick (Nij megen) en Ajax (Leiden) te degradeeren, was met dit besluit het doodvonnis over het zgn. „systeem de Meyere" voltrokken. Ik ben indertijd de eenige tegenstander in het Bondsbestuur van het systeem de Meyere geweest. De jaren, volgend op het genomen besluit, hebben mij in het gelijk gesteld. Mocht er later nog twijfel bestaan hebben, dan steunde het genomen besluit om tot af schaffing van het systeem de Meyere te ge raken, nog in verderen mate mijne over tuiging. Slechts dan is een competitie om het landskampioenschap waarlijk een kracht proef als iedere vereeniging elkaar uit en thuis in één seizoen ontmoet. Tusschenwe- gen laat een dergelijke competitie niet toe. Phoenix is overleden, Ajax houdt zich staande, maar vraag niet hoe, terwijl Quick (Nijmegen) voor mij, toen ik ze in het af- geloopen seizoen tegen H.C.C. 3 zag spe len, nog slechts een schaduw beteekende uit de jaren 1925 en 1926. Of nu V.V.V., H.D.V.S. en A.C.C. straks op stel en sprong weder in de 1ste klasse terug zullen keeren, meen ik voorhands te moeten be twijfelen; hetgeen niet wegneemt, dat ik nog niet heb aangetoond öf inderdaad spelver betering zal intreden. Dit nu kan niemand voorspellen, want eerst moet een vol sei zoen gespeeld zijn onder ne nieuwe bepa lingen. Of met de degradatie van V.V..V., H.D.V.S. en A.C.C. cricket in het algemeen gebaat is, weiger ik te gelooven. Of nu spel verbetering aan het algemeen belang, dus ten koste van de vereenigingen in de ver schillende centra van het land, opgeofferd dient te worden, is wel moeilijk te beoor- deelen, doch nog niet onoplosbaar. Men had de 1ste klasse b.v. kunnen splitsen, men had zeer zeker water in den wijn kunnen doen, misschien ten koste van spelverbetering, doch met behoud van de clubs. Want staat het voor U dan geachte toehoorders soms als een paal boven water, dat b.v. P.W. in 1934 nog tot de 1ste klasse zal behooren? Zal de taak van een aantal uit-wedstrijden: als 2X Den Haag; IX Rotterdam; 2X Haarlem en 1 X Amsterdam niet verre bo ven hare krachten gaan? Al lukt het in 1933, zal P.W. het dan in 1934 volhouden? Wie weet het? Als P.W. straks in haar uitwed strijden moet bijdragen tot spelverbetering wil ik die wedstrijden wel eens zien! Wat gaat er met de Haagsche gebeuren? Zul len 1 en 2 combineeren? Zal er een sterk 2de in de overgangsklasse komen, eindigend misschien als kampioen dier klasse om zoo doende de eventueele promotiekansen van de verre uitreizen die straks ondernomen moeten worden door A.C.C. in de over gangsklasse en zoo deze beperkt mogen worden door een geografische indeeling, waar blijft dan den opbouw van onderen af om tot de veel besproken spelverbetering te geraken? Dan komen zij tegen R.C.H.; KB»* 15 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 15