CRICKET. DE TOEKOMST AAN A.C.C. Dank zij voorbeeldig werken van het Dag Bestuur, het trio De Bruin, Eijsvogel en Kappelhoff, komt straks een herboren, verjongd A.C.C. de cricketvelden onveiliq maken. En, waar een bovendien buitengewoon succesvolle algemeene vergadering, prima geleid door den praeses, met de Bruin, een zeer actief bestuur koos, een bestuur be staande uit harde werkers en menschen met degelijk begrip van opbouw, mogen wij verwachten, dat uit al de thans achter den ru9 liggende strubbelingen één goed ding naar voren is gekomen: een vaste wil om A.C.C. weder groot te maken; een een drachtig samengaan; gepaard gaande met samenwerking, verdraging en het algemeen belang voor oogen houdend. Dan verovert A.C.C. wederom snel haar plaats onder de cricketzon. een plaats die nooit teloor had behoeven te gaan. „Gedane zaken nemen geen keer", zullen we meer denken en van „nakaarten" ben ik geen vriend. Wil de A.C.C. nu uitsluitend den weg van „genoeglijkheidscricket" bewandelen; dan wordt het onderstaande overbodig, doch dat kan ik mij haast niet begrijpen en voeg derhalve nog eenige woorden toe. Van onderen af aan moet met den op bouw begonnen worden, niets mag meer aan het toeval worden overgelaten. Een vast elftal, waarvan iedere speler zijn plaats waard moet zijn in welk onderdeel van het spel dan ook. Keeper, bowlers, batsmen en fielders moeten gekozen worden met zooveel over leg, dat waarlijk het sterkste team in het veld gebracht wordt. Direct hierop volgt dat men alle aan- dacht besteden moet aan de reserves. Geef een jonge speler een kans, maar een vol doende. Zeg hem, dat hij een „trial" krijgt voor een paar wedstrijden; niet voor één. Dat zal hem op zijn gemak stellen. Maar laat hem vechten voor zijn plaats. Als een jong speler het de moeite waard vindt om te cricketen, moet het hem ook de moeite waard zijn om dat goed te doen. Laat de elftallen ééns per week bij el kaar komen. Bespreek dan onderling het plan de campagne, overzie de gemaakte fouten; tracht elkaar te helpen. Die bijeen komsten zijn goud waard die zijn het waardoor wedstrijden gewonnen worden. Dan krijgt een aanvoerder ook een elf tal onder zich, niet elf spelers, zooals het vorig seizoen, waarop men elkaar alleen des Zondags te zien krijgt. Leeft met el kaar mee, ga op in het succes van een medespeler. Dan zal het voor een captain een genoegen en eer zijn zulk een team te mogen aanvoeren, inplaats van een corvée. Nu, aan den vooravond van een nieuw seizoen, nu is het tijd om dat alles eerst te overwegen, dan uit te voeren. Bijna vanzelfsprekend is de regeling, vooral onder leiding van ervaren cricket- ters, omtrent de oefeningen. Na batten en bowlen, het vangen buiten de kooi. Het aangooien en grondfielden. Droog; ja, moeilijk: zeer zeker. Uitvoer baar: waarachtig wel. Overleggen en nog eens overleggen. Good luck A.C.C. Play the game P. J. L. AMSTERDAMSCHE CRICKETCLUB. In de algemeene ledenvergadering van Woensdag, den 22sten Maart 1933, welke op buitengewoon vlotte wijze en in een aangename stemming verliep, werd het be stuur voor het komende seizoen als volgt samengesteld: M. de Bruin Mzn, voorzitter; W. Brusse, waarn.-voorz.; Mr. A. Eysvogel, secretaris; C. H. H. Kappelhoff, penningmeester, Sta dionplein 22 1; W. Staats, commissaris van materiaal; F. Riechelmann en N. W. Sel- les, commissarissen. De penningmeester verzoekt alle leden dringend zoo spoedig mogelijk de contri- butiegelden aan hem te willen inzenden, waardoor hem veel werk bespaard en de bodem van de kas bedekt kan worden. De elftalcommissie wordt gevormd door de heeren: P. Sanders Sr., J. Prent Sr. en F. Riechelmann. volgens het huishoudelijk reglement nog te completeeren met den nog te benoemen aanvoerder van het 1ste elf tal. Het ligt in de bedoeling om het komende seizoen met 3 elftallen uit te komen, te we ten met een elftal in de Overgangsklasse en in de 2de klasse van den N.C.B. en in de Zaterdagmiddagcompetitie van den A. C.B. Het beheer der gelden zal dit jaar worden gecontroleerd door de heeren J. H. Wij- A.F.C.-M5, begunstigt onze adverteerders! - 14

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 14