HEEFT DE LEIDING HEERENMODES nc Waks JOS BRANS CEINTUURBAAN 318 JUNIORES EN ADSPIRANTEN. Niet alleen dit jaar doch ook reeds het vorig seizoen baarden de minder gunstige resultaten van onze jongenselftallen ons zorg en reeds meerdere malen werd in het bestuur besproken en overwogen hoe hier in verbetering te brengen. Steeds weer rees de vraag: „Hoe komt het dat onze jongens zoo dikwijls door hun tegenstanders geslagen worden?" „Hoe komt het dat een Junior-elftal of adspiran- tenelftal van A.F.C. zooveel zwakker is, dan dat van vele onzer zustervereenigingen"? „Hebben de jongelui geen animo om zich geheel te geven of ontbreekt hun den lust tot oefening?" En reeds meermalen hebben we het o.i. zeer juiste antwoord gehoord. De wil bij de jongens en de geest in de elftallen is uitstekend, doch we moeten roeien met de riemen die we hebben. A.F.C. heeft voor een groote vereeniging te weinig Junior- en Adspirant-leden en de keuze is dus te klein. Wanneer een elftalcommissie 2 elftallen moet kiezen uit een 50-tal jongens, zal de keus wat gemakkelijker en op den duur zal een sterker elftal gevormd kunnen worden, dan wanneer de keuze zich beperkt tot een 25 spelers. De vraag kwam dus direct naar voren: „Hoe kunnen wij ons aantal jonge leden uitbreiden?" Het antwoord hierop is niet gemakkelijk. We kunnen toch moeilijk een adverten- tentie in de courant zetten: „Gevraagd, nette jongens, die met veel lust en animo de voetbalsport willen gaan beoefenen op een der mooiste velden van Amsterdam. Engelsche oefenmeester, electrisch licht en stroomend water steeds op het terrein aan wezig. Zich aan te melden bij den Secre taris van A.F.C., den heer D. J. Bessem, Zuider-Amstellaan 53, of des Woensdags- en Zaterdagsmiddag op onze velden aan den Zuid. Wandelweg." Ook voor het Bestuur en de andere leden is het lastig jongens voor onze club te win nen, daar deze natuurlijk weinig met jonge lui buiten de vereeniging in aanraking ko men. Wie moeten het dan doen? Wel jongens! dat zijn jullie zelf!!! Jullie, Juniores en Adspiranten van A. F. C„ jullie hebt vrienden, op school, uit je buurt en in je kennissenkring. Jullie moe ten hen vertellen van A.F.C. Van onze IN mooie terreinen. Van onzen trainer, van onze gezellige vriendschap. Van de pretti ge wedstrijden die je in A.F.C. speelt. Jullie moeten je vrienden en kennissen meenemen naar het veld. Laat ze hun voet balspullen maar meenemen. Laat ze meeko men en meespelen. Wacht niet tot het nieuwe seizoen be gint, maar doe het nu!! Het volgend seizoen zal een Junior-elftal van A.F.C. deelnemen aan de competities van den K.N.V.B. Het elftal zal in volgor de direct na het tweede elftal komen en moet dus van goede kracht zijn. Jullie weet zelf het beste hoe het met den kracht van je elftal gesteld is. Wil je in de ze competitie dus een blijvende plaats ver overen, dan hebben we hiervoor spelers en reserves noodig. Wanneer elk van jullie voor een of twee nieuwe leden zorgt, schieten we een heel eind in de goede richting. Het plan bestaat bij het Bestuur om een Commissie te vormen uit vier of vijf juni ores en adspiranten om onder de A.F.C.'ers propaganda voor ons plan te blijven maken, om de jongens steeds weer te blijven aan sporen en aanmoedigen hun vrienden mee te brengen en nieuwe leden te werven. Nieuwe Juniores, nieuwe Adspiranten vormen de fundamenten van je vereeniging. Nieuwe juniores, nieuwe adspiranten vormen vanzelf spelers en reserves voor je eigen elftallen, en zijn de basis voor nieuwe mooie resultaten door jullie behaald. Namens het Bestuur: N. S. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 10 -

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 10