CAFÉ „MODERNE" WIjNAND Co. Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam met het slappe, ontmoedigende gedoe van anderen. We zullen dan ook de laatsten zijn om op dien heilzamen geestdrift en dat harde werken den domper te zetten. Integendeel, met zulke spelers zet men schijnbare neder lagen in overwinningen om; het zijn kerels, waarmede kampioenschappen veroverd worden. Maar toch willen we even een andere zijde belichten, aan dat harde werken ver bonden. Niemand zal ontkennen, dat het een enorme energie vereischt en het gevaar niet denkbeeldig is, dat nu en dan, voor korte- ren of langeren tijd, een verslapping in treedt. Men moet er daarom voor waken met die kostelijke energie in een wedstrijd niet roe keloos om te springen, zorgen, die zoo pro ductief als eenigszins mogelijk is te verdee- len, m.a.w. geen energie verknoeien. En in verband hiermede is de vraag ge wettigd of onze Hollandsche voetballers met minder lichamelijke inspanning niet evenveel of meer kunnen bereiken? Zouden zij niet, door meer hun hersens te gebruiken, een hoop moeite en inspanning kunnen besparen? Het antwoord lijkt ons niet twijfelachtig en de bewijzen leveren telkens weer die prachtige buitenlandsche elftallen met dat schitterend spelersmaterieel, welke zoo nu en dan ons land bezoeken. Het motto van deze spelers is, door een minimale inspanning een maximum aan re sultaten te bereiken. Om alle misverstand te voorkomen, merken we hierbij even op, dat die minimale inspanning niet wil zeggen, dat hun spel niet energiek is en zeer zeker niets gemeen heeft met het futlooze, dat men hier en daar op de velden wel eens aantreft. Het is dan ook niet zoo verwonderlijk, dat deze spelers in staat zijn ettelijke zware wedstrijden in een kort tijdsbestek te spe- LEIDSCHEPLEIN 19-21, AMSTERDAM HET CROOTE TREFPUNT llj| HEILIGEWEG 26-28 CONCERTEN - KOUDE SCHOTELS len. Men bewere niet, omdat het beroeps spelers zijn, want de lichamelijke training in uithoudingsvermogen speelt hierbij bijna geen rol. Deze vinden zij in het wedstrijd spelen voldoende terug. En ook het gemak, waarmede deze spe lers op elk moment van den wedstrijd het tempo kunnen versnellen en de gespaarde reserve aan energie op de juiste oogen- blikken weten aan te wenden, behoeft niet te verwonderen. Hiervoor is maar een verklaring: zij zijn meesters in het organiseeren van hun spel, zij sparen hun adem, door hun hersens extra te laten werken. Dit doen en laten - als alle spelers toch eens goed van de beteekenis van deze woordjes in een wedstrijd doordrongen wa ren is vanzelfsprekend gebaseerd op een perfecte bal-techniek, een ver doorgevoerd en goed aangevoeld positie-spel, de bal het werk te laten doen en steeds er op uit, hier mede iets goeds te doen. Ge weet wel, het spel terug te brengen tot zijn eenvoudigsten vorm, dat is de kunst van voetballen. Maar het voornaamste van al deze onderdeelen is: de Bal-techniek, de basis, waarop het heele spel wordt opgetrokken! Zonder goede bal techniek, bal-controle, bal-vaardigheid noem het voor ons part, zooals ge wilt is goed spel onmogelijk. En nu moge voor ons, amateurs, enkele dingen schijnbaar in het onbereikbare lig gen al is dit inderdaad niet zoo dit is toch zeker niet het geval met het aanlee- ren der bal-techniek. Daarvoor heeft men niemand noodig? Als men de theorie weet, kan men de bal-techniek zich zelve leeren. Het is dan een kwestie van oefenen, oefe nen en nog eens oefenen. Daarom: Komt trainen! Blijft trainen! Het volgen de seizoen plukken we de vruchten ervan! V(erlegh) in de N.A.C.-Klok. Telefoon 32144-47687-49209 C. J. DZ 9 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 9