G. J. EILERS Co. WAT IEDERE A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. De kansen ten gunste gekeerd. Willy Sanders overleden. Wat waren dat Zondag allemaal glunde re gezichten, in de eerste plaats wel bij de spelers! Na het gelijke spel tegen B.F.C. en de overwinning op Baarn, thans 30 tegen Spartaan! We zijn natuurlijk nog lang niet safe, maar een voorsprong van 5 pun ten geeft toch een gerust gevoel, een ge voel, dat we sinds lang niet meer kenden. De spelers beginnen nu de vruchten van hun trouwe, gezamelijke training te pluk ken. Ze kunnen met recht tevreden zijn op de behaalde successen. Te beginnen met Hercules, hebben we dus uit de laatste 4 wedstrijden (2 uit, 2 thuis) 7 punten be haald. Des te meer kunnen Neseker en zijn mannen met voldooening op deze resulta ten terugzien, waar ze vooral in de 3 laat ste wedstrijden door werkeliik heel verdien stelijk spel verkregen werden. A.F.C. be gint weer mee te tellen! En deze wetenschap zal zeker voor onze eerste elftallers de grootste belooning zijn. Ze dragen hun rood-zwart weer met eere, en daar gaat het om. Nu mag ik er in mijn begrijpelijk enthou siasme niet blind voor zijn, dat we mis schien nog wel eenige nederlagen te slikken zullen krijgen. Alles kan niet in eens komen, maar als we van sterkere tegenstanders verliezen, laten de spelers dan in ieder ge val tot het bitter eind gestreden en met eere verloren hebben. Dat we echter nog meer dere puntjes kunnen binnenhalen en ons eerste nog een heel eervolle plaats in de ranglijst kan innemen, is zeker en daar moet het heen. Juist nu moet er door trouwe trai ning en geregeld contact den gang erin ge houden worden. Wanneer ik omtrent het vertoonde spel nog eenige opmerkingen maak, dan wil dit geen critiek zijn daarvoor ben ik in een tevreden stemming maar dan is daarvan de bedoeling er op te wijzen, dat door beter gebruik van oogen en hersenen, nog meer effect kan worden bereikt. Vooral geldt dit voor de vleugelspelers, die toch zoo'n uiterst nuttige rol kunnen spelen, indien ze zich voortdurend trachten ongedekt op te stel len, naar binnen komen als de tegenover gestelde vleugel den bal heeft, kortom al tijd met het spel meeleven en probeeren een schijnbaar onmogelijke kans om den bal te krijgen te benutten. Juist dit voortdurend positie kiezen is een onderdeel van het spel, dat nog teveel verwaarloosd wordt. Het goaltje van Burger tegen de Spartaan was er een aardig voorbeeld van. Hij nam de plaats van Lungen in en kreeg zijn kans. Ook tegen Baarn was hij er bij om den bal in het doel te schieten, toen Lungen's schot door den paal gekeerd werd. Het zag er anders tegen Baarn donker ELECTRO- nOTOREN Kalverstraat 43 - Telef. 35543 A.F.C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Trainingcostnums voor Atbletiek Truien la diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke BondsredncticI! eri .SCHAKELTOE .ELÈCTROT&CHH1SCHE AM6TERDAM.C,;.- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 5