Mej. R. VAN NEK Firma J. NAHUIS - GR0ENL0 COSTUMIERE Prima Maatwerk Als oorzaak van die angst, 'van dat min derwaardigheidscomplex, noemde ik reeds de voortdurende tegenslagen van de laatste jaren. Helaas ligt de oorzaak eveneens bij velen onzer leden, die, onbewust, zich schul dig maken aan een alleszins verderfelijk dé faitisme. Dat begint de laatste jaren al wanneer de competitie-indeeling bekend gemaakt wordt. Dat is zoo meestal eind Augustus als de A.F.C.-ers in schilderachtige houding op het terras bij Eggers hangen en met koel bier de warmte van de binnenstad aan het ver drijven zijn. Dan moet je de lieden eens hoo- ren! „Een zware afdeeling, zeg!" „Nou, dat wordt degredaditie-wedstrijden spelen."' „Och, dat misschien nog niet, maar meer dan 10 punten halen we toch niet." En dan gaan de gekken Sweepstake-jes houden, of we 10 of 12 punten zullen behalen, terwijl er 36 punten behaald kunnen worden, Nog erger is het tijdens en na de wed strijden van het eerste elftal. Ik had het ge noegen, den wedstrijd A.F.C.—de Spartaan te zien. Tijdens de eerste helft heb ik op en aanmerkingen gehoord over onze spe lers, die je in een krant nog niet zal lezen over bankroovers of lustmoordenaars. De eerste helft werd beëindigd met een 10 voorsprong van onze jongens en er waren nota-bene nog verschillenden, die het erg krap, erg matig enzoovoort vonden. Maar op de tribune zaten verschillende vaste Stadion- en Ajax-klanten als Hoven Wouters (consul Luxemburgsche Voetbal bond), Levi (Polygoon), Gosschalk, Roo- denburgh (bestuurslid Ajax). En hun oor deel, en neem mij niet kwalijk, dat hun oor deel mij meer waard is dan dat van onze zenuwzieken langs het lijntje-leden was unaniem gunstig over het door A.F.C. ver toonde spel. Men vond het frisch en vlot voetbal en men achtte het vrijwel gelijk met wat tegenwoordig in, de eerste klasse ver toond wordt. Houthandel Loonzagerij Nu weet ik wel, dat die leden, die zulke domme, want ontmoedigende, dingen zeg gen, het niet zoo kwaad meenen. Het is juist hun felle chauviunistische clubliefde, het is juist hun zenuwachtige spanning ten aan zien van de resultaten, die hun die in wezen foute houding laat aannemen. Ik neem nu als voorbeeld A.F.C.-de Spartaan en ik neem graag aan, dat we het toen erg best getroffen hebben. Maar laten de ondanks zichzelf defaitistische leden toch begrijpen dat men pas over iets kan oordeelen na vergelijking en de leden, die alleen onze wedstrijden volgen - beter gezegd, die zich iederen Zondag twee maal drie kwar tier opwinden en met angstige oogen iedere beweging van den bal volgen - krijgen langzamerhand een vervormd beeld van wat nu eigenlijk goed voetbal en wat nu eigen- lijk een goed elftal is. Een misvormd beeld waardoor men verkeerde conclusies trekt! die niet nalaten, een verkeerden invloed te hebben op de mentaliteit en dus op de re sultaten van A.F.C. I. Laat ons in het leven toch altijd „hoog mikken De jongen, die voor het eerst van zijn leven op kantoor komt en iederen dag weer denkt: Wat moet ik hier doen om di recteur te worden, brengt het allicht tot pro curatiehouder. De jongen, die verheugd denkt: Ik heb toch maar lekker 80 in de b.ren9t het nooit verder dan tot een J 1UU bediende-tje. Er moet bij A.F.C. maar ééi r-hte overheerschend zijn. Wat moeten ooen om kampioen te worden? Allicht worden we dan nummer 3 of 4. Maar als we aldoor zitten te sijbelen: Gut, gut, wat zijn die clubs sterk, ja, allicht dat we er dan niets van terecht brengen. A.F.C. op een keerpunt? Laat ons het ho pen. Als we dan maar onze gedachten spit sen op het ééne: Hoe worden we kampioen? Hygiëaplein 6 - Amsterdam Z. TELEFOON 10 Stoomhoufzagerij levert alle soorten Inlandcch bestekhoat als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en 'vVisselhouten voor opoor- cn Tramwegen. Alvorens gij afsloit, vraagt prijs. A.F.C-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 4