A.F.C. op een keerpunt? FLATS Zelfvertrouwen een eerste vereischte. Verderfelijk défaitisme. vanaf Fl. 800. - Ik eigenlijk mag je een zin niet met ik beginnen, maar voor éénmaal zij het mij toegestaan ben er niet weinig blij mee, dat ik gelijk gekregen heb. Gelijk over het veelomschreven, veel becritiseerde en veel besproken eerste elftal. Steeds heb ik vol gehouden, dat ons eerste naar zijn technisch kunnen gerekend, te laag op de ranglijst stond. Dat eenerzijds het ons dit seizoen voor de zooveelste maal niet heeft meegeze ten vide de wedstrijden tegen Spartaan uit, Alphen uit. Baarn thuis en D.W.S. thuis, en dat anderzijds een minderwaardigheids complex ontstaan langzamerhand door de voortdurende tegenslagen van de laat ste jaren oorzaak is geweest, dat het elf tal dikwerf onder zijn krachten gespeeld heeft. Met Joris van den Bergh en met Karei Lotsy ben ik het altijd eens geweest, dat mentaliteit meer waard is dan capaciteit. Waarlijk niet alleen bij voetbal! Want ge looft U niet met mij, dat in alle levensom standigheden het zelfvertrouwen vaak een groote rol speelt? De handelsreiziger, die 's morgens naar het station gaat met het idee: 't wordt vandaag wéér niets, verkoopt niets! De assurantieman, die op een post uitgaat met het idee: die kerel doet het toch niet, krijgt de felbegeerde handteekening niet. Ik zal u een voorbeeld noemen. Een tijdje geleden zat ik bij Eggers aan de lees tafel, toen ik gevraagd werd als vierde man bij een partijtje bridge. Ik stemde toe. Doch toen ik aan het tafeltje kwam, schrok ik me een halve stuip, want m'n tegenpartij was het koppel Jaap Suijver—Jacq. van Ooy Ik had zóóveel van de bridge-capaciteiten van genoemde lieden gehoord, dat ik er niet in kan komen en hopeloos zat te knoeien. Had ik niets geweten van de bridge-kennis van m'n tegenpartij, of, wat beter geweest was, had ik mij hiervan niets aangetrokken, dan had ik een normale kans gehad, om te winnen. Ziet, zoo is het nu precies hetzelfde met ons brave eerste elftal. A.F.C. heeft een aardig, zoo niet een sterk eerste elftal, maar die vermaledijde angst voor de tegen partij heeft al héél wat punten doen verloren gaan. Volkomen onnoodig. Waarom de bleeke gezichten in den trein naar Utrecht? Waarom straks „oogwenkbrauwengefrons" in lijn 10, als we naar D.W.S. gaan? Jongens, heb toch Zelfvertrouwen. Geloof me, er zijn meer menschen, zaken en clubs naar den bliksem gegaan door te veel angst dan door te veel zelfvertrouwen. Jullie trainen serieus, jullie spelen goed voetbal. Hamer dit toch iederen ochtend en iederen avond in je hoofd, dat je goed voet bal speelt. Waarom dan bang zijn? met 5 a 8 Kamers, Badkamer en Keuken TR HUUR voor direct of later met riant achter-uit zicht op tennisbanen per jaar Gelegen aan de EUTERPESTRAAT LEONARDOSTRAAT OF TITIAANSTRAAT A.F.C.-ers SPECIALE CONDITIES op het sterk verlaagde prijsniveau. Inlichtingen en sleutels Leonardostraat 1 huis, Tel. 22884 - 3 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1933 | | pagina 3