NESTELROIJ ZAKKEN Er is een briefje bij (13 September 1900) van Jacq. van Ooij, 1ste secretaris, behel zende de officieele mededeelingen. Hoe vindt u het volgende. .Zondag, 16 September '00 begin der oefe ningen op ons nieuwe terrein, gelegen in Watergraafsmeer (Linnaeuspark) waarvoor bijgaande plattegrond dienende als wegwij zer." Is het niet kostelijk? En ze gebruikten den plattegrond en ze vonden het veld en ze gin gen oefenen. Als nu de warme douche een graadje te koud is, dan kankeren ze al! Nu het mooiste schrijven. In 1932 hebben we een Prins-gemaal, die den Olympischen Wielerkampioen een krans omhangt. De Burgemeester zal gaarne aanzitten aan het diner der deelnemers aan de Olympische spelen. De Wethouder van Onderwijs doet den aftrap van een liefdadigheidswedstrijd. In 1900... Watergraafsmeer, 4 October 1900. No. 59/316 Onderwerp: Wedstrijden. In antwoord op uw schrijven d.d. 3 Octo ber, heb ik de eer U mede te deelen, dat voor het houden van een wedstrijd, waarbij het publiek, hetzij voor geld of om niet wordt toegelaten, mijne toestemming benoodigd is; dat die toestemming minstens 3 dagen vóór eiken wedstrijd, moet worden aangevraagd en dat U zich ten aanzien van het betalen der belasting al of niet 8 dagen vóór den wedstrijd hebt te verstaan met den gemeente ontvanger. De Burgemeester van Watergraafsmeer, J. W. DE WIT. Enkele jaren later was dezelfde burgemees ter een braaf A.F.C.-er, die eens in den wedstrijd A.F.C. II H.V.V. II meende te moeten protesteeren tegen het ruwe spel der Hagenaars. Waarop de lange Chapelle des burgemeesters bolhoedje oplichtte en hem kalmeerend over zijn kale kruin streek. Tempo doeloe A.F.C.-ERS IN INDIE. Jan Biere's successen. De A.F.C. is een groote familie. Een familie, waarvan de meeste leden in Amster dam zitten, doch waarvan héél wat leden hun carrière maakten in ons rijk in the far East. En zooals in een familie, waarin de onder linge band goed is, vreugde is, als het een zoon in het verre, warme land goed gaat, zoo is er ook vreugde in den A.F.C.-kring, als een van onze leden weer bewijst, niet alleen een goed clubman, een aardige vriend geweest te zijn, maar ook in staat gebleken is, vooruit te komen en als drager van de Hollandsche cultuur in ons overzeesch Rijk naam te maken. Dezer dagen zat ik in de binnengekomen Indische bladen te neuzen en daarin trof mij de naam van Jan Biere zóó vaak, dat ik er even een stukje aan wil wijden. Jan Biere, lid van een der echte A.F.C.- families". En we denken aan wijlen inspec teur Biere, enthousiast en volbloed A.F.C.-er, die zoo heerlijk kwaad kon worden, als AMSTERDAM - 9 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 9