gelspelers een nuttig gebruik te maken. En dan steeds vóór den man, zoodat men den bal in volle vaart mee kan nemen en geen tijd verloren gaat. Zooals men reeds vernomen zal hebben, werd Bromilow de plaats van secretary- manager van de Burnley F. C. aangeboden en wij stemden er natuurlijk in toe, Tom ter- wille te zijn en ons contract tusschentijds te beëindigen. Wij vertrouwen dat onze spelers in af wachting van de nader door het Bestuur te nemen besluiten omtrent het eventueele enga- geeren van een anderen trainer, op dezelfde wijze zullen blijven oefenen. Dat men niet om Bromilow doch om A.F.C. kwam en komt. De trainingscommissie zal de noodige maat regelen treffen, dat de training voorloopig op dezelfde wijze wordt voortgezet. Het is natuurlijk jammer, dat juist nu Bro milow ons verlaat. Er is verbetering te be speuren en bij gestadig oefenen zullen we ondanks alle tegenslagen ook wel tot de juiste opstelling en tot succes komen. Het zou voor Bromilow uiteraard prettiger geweest zijn. indien zijn werk reeds éclatante successen had opgeleverd, doch laten we niet vergeten, dat het heel moeilijk was een ommekeer in een jarenlange depressie, zooals ons eerste elftal meemaakte, te bewerken. Tom was een aangenaam mensch en we wenschen hem dan ook in zijn nieuwen werkkring veel succes. Bij de beslissing omtrent een eventueelen opvolger zal het in de eerste plaats van over wegend belang zijn, of onze vice-Voorzitter bij zijn actie voor het trainingsfonds voldoen de succes heeft. Velen hebben altijd de ge woonte, om te wachten tot zij gevraagd worden. Laat men, evenals verleden voorjaar, weer spontaan uit den hoek komen. Natuur lijk zal het voor velen in dezen tijd van ver minderde verdiensten onmogelijk wezen, de zelfde bijdrage te blijven betalen. Ieder be drag ineens of maandelijks is echter van harte welkom en wordt, hoe klein ook, geappre cieerd. Het gaat er om de tot nu toe verkregen vooruitgang te consolideeren en erop voort te bouwen. Het Bestuur kan noch mag in deze zaak een besluit nemen, zonder te kun nen overzien voor welke consequenties we geplaatst kunnen worden. Het is dus drin gend noodig, dat Willy v. d. Brink ten spoe digste (maar dan ook direct!) verneemt, waarop hij mag rekenen. Niemand blijve achter nu het er om gaat den gang erin te houden; ik herhaal: de meest bescheiden bij drage is welkom! Het is waar, indien de actie van v. d. Brink hetzelfde bedroevende resultaat oplevert, als onze steeds maar weer herhaalde oproepin gen voor leiders der lagere elftallen, dan lijken de kansen weinig hoopvol. Hoe komt het toch, dat onder al die tal rijke oudere en jongere A.F.C.-ers, die zoo vurig met hun club meeleven en door dit meeleven zoo dikwijls aanleiding tot critiek meenen te hebben, geen paar dozijn men- schen gevonden kunnen worden, die, al is het dan niet geregeld, dan toch minstens nu en dan een elftal vergezellen? Misschien kunnen zij juist daardoor helpen fouten te vermijden, wier gevolgen zij later zouden be- critiseeren. En de spelers stellen het zoo op prijs, indien men hun verrichtingen volgt. Vooral de juniores en adspiranten. Waar blijven de mannen, die Elftal-Commissie. Sub-Commissie, ja, feitelijk heel spelend A.F.C. nu eens met daden willen assistecren? Van de vrijwillige controleurs bij onze wedstrijden spreek ik maar niet meer, want wanneer dergelijke diensten niet spontaan aangeboden worden, is het beter niemand ertoe te forceeren, anders wordt het toch maar half werk. Van een nadere beschouwing der gespeel de wedstrijden zal ik ditmaal afzien, doch meen niet te moeten nalaten te memoreeren, dat de wedstrijd tegen de Spartaan, ondanks het verliezen daarvan, toch voldoening ge schonken heeft. In de eerste plaats wel, om dat de Spartaan dezelfde eerlijke, prettige tegenstander bleek te zijn gebleven, als dit elftal vroeger steeds was. Alhoewel het de goede gewoonte is, in ons clubblad geen critiek op tegenstanders uit te oefenen, moet mij toch de opmerking van het hart, dat de ontmoeting met B.F.C. scherp bij onze eerste wedstrijden afstak. Er werden zeker 10 maal meer vrije schoppen wegens ruw of gevaarlijk spel gegeven, dan in beide voorgaande wedstrijden te zamen. Eenige kameraadschappelijke waardeering heb ik in de verhouding in het veld tevergeefs trachten te ontdekken. Maar er zijn nu eenmaal voet ballers, die de behoefte daaraan of de nood zakelijkheid daarvan bij hun sportbeoefening niet in het minste gevoelen. Jammer! Bij Velox ben ik niet geweest, doch naar ik hoorde waren onze spelers over de ver houding in het veld tevreden, hetgeen bij het gebrek aan spanning omtrent den uitslag ook nauwelijks anders verwacht mag worden. I. H. GALAVAZI. 12 October 1932. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 6