G. J. EILERS Co. A.F.C. verloor. Dan daverden zijn Zaansche op- en aanmerkingen langs den toen nog stillen Middenweg en eventueele misdadigers schuwden na een A.F.C. nederlaag dat kwam toen óók wel voor onze „Meer", want als Biere ze gevonden had, zou hij er huzarensla van gemaakt hebben. En we denken aan de „meisjes Biere", waarvan de „middelste" thans meehelpt, om te zorgen, dat Piet Bos op tijd z'n aanschrij vingen weg krijgt en moeder is van een aan vallig knaapje, dat A.F.C. kon zeggen, vóór hij pappa of mamma wist te stamelen. En dus doet het goed, Jan's naam in enthousiaste artikelen te lezen. Jan, die hier een trouw en goed clubmakker was en die ver van ons, zijn oude club niet vergeten is, gelijk mij bleek uit een interview, dat hij ge nadiglijk toegestaan had aan een sport redacteur van Week-End". Jan is leeraar lichamelijke opvoeding aan de Rijks H.B.S. te Semarang, Voorzitter van den Kring Semarang der Indische Athletiek Unie en is blijkbaar leider van alles, wat in die buurt op sportgebied belangrijk is. Zoo schrijft het Algemeen Handelsblad voor Ned.-Indië enthousiast over een massa- gymnastiek-demonstratie en bericht als volgt: „Nadat de heer J. Biere het podium had beklommen en het sein had gegeven, kwa men eerst de roodbroeken het terrein op. In vluggen looppas namen de jongens, die met bloot bovenlijf het veld opkwamen, hunne plaatsen in. Hierna volgden de witbroeken, waarna de blauwbroeken het veld op kwa men rennen. Zeer vlug hadden de jongens hun plaats ingenomen, waarna de heer Biere het sein „stand" gaf en het Wilhelmus van Nassauwe werd gespeeld. Het was een aar dig gezicht de Nederlandsche driekleur sym bolisch opgesteld te zien, terwijl het volkslied werd gespeeld. Een echt Nederlandsch cachet! Precies kwart over vier werd met de eerste oefening aangevangen, welke zeer vlot ver liep. Een hartelijk applaus was het loon voor dit goede werken der H.B.S.-ers. Ook de tweede en derde oefening verliepen vlot en werden met een geweldig applaus begroet. De beide laatste oefeningen werden in tempo opgevoerd. De rooden begonnen, daarna vielen de witten in en vervolgens de blauwen. Het was een keurig schouwspel, dat het echte Nederlandsche hart goed aan deed. Ongeveer een half uur duurde deze demon stratie, waarna de jongens in rood, wit en blauwe volgorde van het veld verdwenen, luide toegejuicht door het publiek. De muziek van het jongensweeshuis op Tandji zorgde voor de luchtige wijsjes en hield de stemming op deze wijze er wel in. Wij kunnen den organisator van deze demonstratie, den heer J. Biere, niet anders dan complimenteeren voor de vlotte wijze, waarop hij dit voor elkaar heeft gebracht." Na afloop is den volke een veteranen- wedstrijd getoond tusschen Go Ahead en S.V.V. en de verslaggever meldt: maakt Biere een eind aan den blanken stand wederom is het Biere, die den stand doet wijzigen. is het 30, wederom door Biere." Jan wordt verzocht, eenige schoten, vrij van invoerrecht, naar den Wandelweg te expedieeren. De Locomotief meldt: „Des avonds had in de dancing de uit reiking der prijzen plaats door den heer J. Biere, die ook de leiding der wedstrijden had gehad. Dat was ook voor hem, die des ochtends vóór zessen al bezig was voor de athletiekwedstrijden, the end of a perfect day." En in een zeer interessanten „sportbrief", die geheel gewijd is aan het reeds boven aan- ELECTRO- nOTOREM Kalverstraat 43 - Telcf. 35543 A.F.C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Trainingcostuumn voor Athletiek Truien In diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondsrcdnctic 11 SCHAKELTOE KV GROEH£VUD,v«i POLL k CC^XSTELLEM: A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 10 -

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 10