eerst om den A.R.O.L.-beker speelde. Ver gelijken we dit kleine begin met de tegen woordige belangstelling der clubs waar aan wij helaas met het oog op de beperking tot 2 weken niet tegemoet kunnen komen dan mogen wij dankbaar zijn voor hetgeen tot stand gebracht is. Laten wij hopen, dat ons 10de tournooi in denzelfden prettigen sportieven geest ver speeld wordt, welke zijn voorgangers geken merkt heeft, en welke de basis voor de ont wikkeling der wedstrijden om den A.R.O.L.- beker geweest is. 18 Augustus 1932. I. H. GALAVAZI. RUILNUMMERS. Vereenigingen, welke er prijs op stellen de A.F.C.-Schakel geregeld in ruil voor een exemplaar van hun clubblad te ontvangen, worden verzocht, ondergeteekende hiervan in kennis te stellen. Zij, die onze „Schakel" reeds toegezonden krijgen, doch nog verzuimden ons op hun adreslijst te noteeren, worden beleefd ver zocht hun ruilnummer te zenden aan: I. H. GALAVAZI. Da Costakade 58, A'dam, W. DE TRAINING ONZER JUNIOREN. Sedert eenige weken is ook de training der junioren aan den gang en met genoegen kun nen we constateeren, dat de animo onder de jongeren vrij behoorlijk blijkt te zijn. Er wordt dan ook, op enkele uitzonderingen na, serieus geoefend. Maar zoo moet het ook, willen wij mettertijd in staat zijn hieruit de krachten voor ons eerste elftal te halen. Wij spraken zooeven van uitzonderingen. We zullen geen namen noemen, doch er ontbreken nog steeds eenige jongelui op het appèl, die een uitnoodiging ontvangen hebben op Vrijdagavond te komen oefenen. Hoe zit dat? We verwachten ten spoedigste jelui aanwezigheid en nu de vacanties weer zoo langzamerhand ten einde loopen, zal dit toch wel mogelijk zijn, niet waar? In den loop van September zullen eenige oefenwedstrijden gespeeld worden, waarvan natuurlijk degenen, die de training niet of bijna niet gevolgd hebben, uitgeschakeld zijn. Met het oog op de vroeger invallende duisternis is het aanvangsuur vastgesteld op half acht. N. Daar ik jaren lang als achterspeler voor onze vereeniging gespeeld heb en in die jaren dus verschillende honderden voorhoede spelers tegenover mij gehad heb, zou ik gaarne mijn idee over dat soort voetballers in ons clubblad willen bespreken. (Indien er andere achterspelers zijn, die het niet met mij eens zijn, kunnen zij mij geen grooter pleizier doen, dan, door in het volgende club blad mij heftig aan te vallen). Wanneer men mij zoo vragen, tegen welk soort spelers speelde je het liefst, dan zou ik direct zeggen „geef mij maar de pinge laars", die zijn absoluut ongevaarlijk en je hebt er het minste last mee, want wat is het niet makkelijk te weten dat zoo'n speler toch den bal niet afgeeft naar zijn medespelers, die je op hun beurt dus ook niet zoo erg in de gaten behoeft te houden. Als de pingelaar één of twee tegenstanders gepasseerd is, blijft hij op den derde toch stuiten. Passeert hij één of twee spelers, in den regel begint dan het publiek te juichen en te klappen en de speler, daardoor gesterkt, blijft pingelen, totdat hij den bal kwijt is, en wat zegt dan het publiek? Jongen, jongen, wat een reuze speler is het toch, bijna was hij er doorheen. Maar wat is het resultaat voor zijn vereeni ging van zijn gepingel? Niets, een groote nul. Ik heb ook wel eens achterspelers gezien die pingelden (niet bij ons hoor) en wat was daar de uitkomst van? Dat ook de tegen partij den bal kreeg en meestal vlak voor het doel, waardoor men dus den bal maar voor het intrappen had. Dat is dus een partijtje, dat doelpunten kost en voorhoede-pingelaars, die geen doelpunten opleveren bij elkaar op geteld. Voorhoede-pingelaars geen doelp. voor Achterhoede-pingelaars veel doelp. tegen Totaal spoedig 3de of 4de klas K.N.V.B. of lager. Nu heb je nog een ander soort voetballers, die niet pingelen; dezulken noemt men sjou wers van het begin tot het einde. Het is beter dan een pingelaar, maar het is niet je dat. Het is misschien een edel vak, sjouwen, maar onthoud maar: een sjouwer kan nooit verdienen wat b.v. een advocaat verdient, iemand die met zijn hoofd werkt. Bij voetbal precies hetzelfde; de sjouwer zal nooit het succes krijgen van den man die met zijn hoofd werkt. PINGELAARS. SJOUWERS EN VOETBALLERS. A.F.C.-ers. begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 6