WAT IEDER A.F.C.-er BEHOORT TE WETEN. Van training en van veteranen. Blijkbaar moet de Agenda onzer Jaarlijk- sche Algemeene Vergadering punten van wereldschokkende beteekenis bevatten, om de groote massa onzer leden tot bijwoning te inspireeren. Op 11 Juni was het weer ge bruikelijke wachten en nog eens wachten, tot het vereischte stemgerechtigde aantal leden aanwezig was. Maar, wie klaagt nu over te laat beginnen, als je al blij bent dat tenminste het reglementair voorgeschreven minimum-aantal verschijnt, al is het dan ook een beetje laat. Gaf dus onze vergadering het van ouds bekende beeld (ook wat de persoon der aan wezigen betreft) te zien, toch viel er geluk kig een nieuw geluid te beluisteren. De ver hoogde waarde van onzen gulden beschouw ik als de aanleiding, dat de groote cijfers onzer toch zoo zuinige huishouding, enkelen leden de oogen deed opengaan voor de groote moeilijkheden, waarmede het bestuur jaar-in, jaar-uit te kampen heeft. Ik apprecieerde daarom de motie van J. G. Bornemann bij zonder, waarin deze de leden de wensche- lijkheid deed uitspreken, dat het Bestuur in het komend seizoen opnieuw de mogelijk heid onder de oogen ziet, de controle op ons veld zooveel mogelijk door eigen leden te doen geschieden. Gaarne zal het Bestuur wederom een po ging in die richting doen, in het vertrouwen, dat vele leden door deze motie tot het besef gekomen zijn, dat zij op deze manier voor de A.F.C. geld kunnen sparen. Dat ondanks ons maandelijksch clubblad, toch nog zoovele extra-circulaires noodig zijn om de leden op de vergaderingen etc. op merkzaam te maken, dwingt ons ook tot groote uitgaven, welke met medewerking der leden te voorkomen zouden zijn. Onze Schakel-administrateur, J. v. Nek, wien het nu al sinds jaren gelukt is, de uit gave practisch zonder eenige kosten voor de Clubkas te doen geschieden, wees erop. dat door de tijdsomstandigheden de inkom sten aan het verminderen zijn. Stelt men prijs op het verschijnen van de „Schakel", in den tegenwoordigen omvang, dan dienen de le den voor nieuwe bronnen van inkomsten i.e. advertenties te zórgen. Door onze honderden leden moeten toch op dit gebied werkelijk wel eenige successen te behalen zijn. Ook onzen cricketers zij deze aangelegenheid in overweging gegeven. De nieuwe samenstelling van het Bestuur vindt men elders in dit nummer. Na 1 O-jarigen arbeid heeft Enrst van Ooy zijn bestuursfunctie neergelegd. Aanvankelijk 2e secretaris, nam Ernst later het commissa riaat van materieel voor zijn rekening. Op zich zelf is het beheer onzer kostbare inrich ting, met haar voortdurend stijgend onder houd, niet alleen wat de houten tribunes be treft, doch niet minder wat de velden voor welker onderhoud wij zelf moeten zorgen aangaat, een veelomvattende taak, doch eerst recht moeilijk wordt het, als iedere uitgave je in conflict met de magere Clubkas brengt. Wanneer Ernst op het resultaat zijner werk zaamheden terugziet, kan hij tevreden zijn, terwijl iedere A.F.C.-er hem dankbaar moet wezen. Rustig en kalm heeft Ernst zijn func tie vervuld, prettig voor wie met hem werk ten, want als je iets met hem afsprak, dan be hoefde je verder niet meer te vragen. Het kwam in orde! Nogmaals, Ernst, van deze plaats hartelijk dank voor wat je voor onze club gedaan en den tijd, moeiten en zorgen, welke je voor haar gegeven hebt. G. Bosch, die verleden jaar op ons verzoek het opengekomen penningmeesterschap weer op zich nam, doch dit nu weer neerlegde, heeft een staat van dienst als man van de penningen achter den rug, welken wij hier niet opnieuw behoeven te schilderen. Ook hem zijn wij dankbaar, dat hij zich weer al is het dan ook slechts voor één jaar in dienst der A.F.C. gegeven heeft. Is het nog A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 2

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 2