Torquemada op ons veld JONGE AMSTERDAMMERS GEMARTELD! GEVIERENDEELD EN GEMANGELD Amsterdam, 23 Juni (R.B.D.) Heden avond heeft zich op het A.F.C.-terrein, ge legen aan den Zuidelijken Wandelweg in een idyllische omgeving, die tot minnekoo- zen en stil gepeins inspireert, een afgrijse lijk drama afgespeeld. Een Engelschman en een Dordtenaar, in Amerika geboren, heb ben met voorbedachten rade en in koelen bloede, eenige jonge en hier en daar veel belovende stadgenooten op verfijnde wijze gemarteld. Het gejammer der slachtoffers was tot ver in den omtrek te hooren. Over de aanleiding tast men nog in het duister. De politie stelt een onderzoek in. (Van onzen specialen verslaggever). AMSTERDAM, 23 Juni. Hedenavond werd onze redactie van verschillende zijden opgebeld met de vraag, wat zich langs den Zuidelijken Wandelweg afspeelde. Rustige wandelaars, die genietend van één der zes mooie avonden, die een zomer ons gemiddeld biedt, langs den wandelweg kwamen, waren opgeschrikt door een wanhopig geschrei, ko mende van de terreinen, waar het bekende A.F.C. des winters pleegt te verliezen. Op merkzame toeschouwers hadden een kleine, opgewonden Engelschman een troep jonge mannen, op wier trekken doodsangst en vol ledige uitputting te lezen stonden, voor zich uit zien jagen, terwijl een lange Hollander, op wiens gelaat slechts leedvermaak was, er hartelijk bij stond te lachen. Onmiddellijk ben ik er per speciale auto naar toe gegaan. Wat kon zich afgespeeld hebben? Volgens inmiddels binnengeloopen telegrammen stond het vast, dat een En gelschman en een inwoner uit Dordrecht de daders waren. Wat kon hier achter zitten? Engeland heeft zich, door het loslaten van den gouden standaard, al genoeg op ons ge- wroken en Dordrecht hebben we in 1015 al zonder havenrechten laten varen. Dus poli tieke moord moest als uitgesloten te achten zijn Met kloppend hart betraden we het A.F. C.-terrein. Een eigenaardig schouwspel boei de onze verraste oogen. De Hollander zijn naam is K. J. J. Lotsy stond vroolijk met zijn slachtoffers te praten, terwijl Bob Glen- denning, uit Engeland afkomstig, bezig was, het bloed pardon, het zweet der ge- martelden af te wisschen en met een fiets pomp de ademhaling weer op gang te krij gen. Toen wij een der slachtoffers, genaamd Jacobus van Nek, vol mededoogen naar zijn toestand vroegen, kwam een blosje op zijn marmerbleeke wangen. Hij sloeg de oogen op en stamelde: Ik conconcon centreer me op de eerste klasse (Van onzen sportmedewerker). De voorverkoop voor de promotie-wed strijden van A.F.C. naar de eerste klasse be gint Maandag a.s. bij de bekende sport- adressen. (Van onzen beursmedewerker). AMSTERDAM, 24 Juni. De markt had een bewogen verloop. Er vormde zich een groote hoek in aandeelen van bierbrou werijen, die scherp reageerden op berichten, dat de Koninginneweg zijn vaste quantum heeft afbesteld. Daarentegen was er enorme vraag naar obligaties A.F.C., die, na het langen tijd niet tot noteering gebracht te hebben, thans oin een open hoek verhandeld werden. Commissionairs met relaties in sport kringen, hadden groote kooporders; nabeurs bleef men 150 bieden. Bij informatie bleek ons de samenhang en de logica dezer voor buitenstaanders onbe grijpelijke bewegingen. Het verluidde name lijk, dat A.F.C., een der grootste sportorga nisaties hier ter stede, in September 1933 zal uitkomen in de Westelijke Eerste Klasse. Bij vorige geruchten van dien aard bleef de markt onbewogen, doch thans schijnt er bij A.F.C. een andere wind te waaien. 21 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1932 | | pagina 21