MEMMI „ROYAL" KONINGINNEWEG 212 zullen komen, de tegenpartij voor onoplos bare problemen geplaatst wordt. Het eerste doelpunt, door een onzer backs ingezet, was dan ook de consequentie van dit systeem, als men het zoo noemen wil. Dat de andere back zoo n cannonball uit een vrijen schop per on geluk van richting veranderde, en daardoor het 2de tegenpunt veroorzaakte, mogen we op rekening van wanbof schrijven. Ongelukkig was het ook, dat de scheidsrechter een prach tige goal van Lungen annuleerde. Principieel moge de off-side beslissing juist zijn geweest, foutief was het, dat de referee Lungen eerst den keeper liet passeeren, om nadat de bal eindelijk in het net lag, te fluiten. Mijn abso lute indruk is dan ook en ik stond achter het doel in questie dat de scheidsrechter voor ,,goal" floot, doch op het geappelleer der Baarn-menschen, zijn fluitsein als off-side be slissing verklaarde. Om nu nog eens tot het spelpeil terug te keeren. Ik stel op den voorgrond, dat ik niets persoonlijks onaangenaams van de Baarn- spelers wil zeggen. Ik ben ervan overtuigd, dat hun roekeloosheid niets opzettelijks ten opzichte van hun tegenstanders inhoudt en dat zij zelf niet beseffen hoe weinig hun speelwijze met het mooie voetbalspel gemeen heeft. Maar in gemoede gevraagd: Indien op die wijze spelende elftallen eens de overhand krijgen, wat blijft er dan van het spelpeil over? Een feit is het, dat dit getrap hen ver scheidene goed spelende elftallen doet over winnen. Over een dergelijke partij (N.A.C. de Valk) schrijft V.(erlegh) in de N.A.C.- klok'' als volgt: ,,Mooi was het spel niet, aan opbouwend werk werd hoegenaamd geen zorg besteed, maar destructief was het van hoog gehalte en hoe moeilijk het is een derge lijk elftal te bevechten, begrijpen velen niet. Met een feillooze techniek is een dergelijk speltype wel klein te krijgen En verder: het afbrekende spel der middenlinie, welke zich met veel bravour in den strijd wierp, daarbij goed gesteund door een stel trapvaste backs, lieten geen tastbare resultaten toe. Onze anders zoo snelle en productieve vleu gelspelers hadden weinig aandeel in het spel." Past deze beschrijving ook niet precies op A.F.C.Baarn? Voor den scheidsrechter is het uiterst moeilijk de scheidingslijn tusschen dit onbesuisde, en ruw of gevaarlijk spel te trekken. Onze laatste wedstrijd tegen B.F.C. in Bus- sum, naar ik hoorde, een onzer best-gespeelde partijen van dit seizoen, bracht ons een on verdiende nederlaag. Goed veldwerk, 3 goals, dat alles was niet voldoende om ons noodlot af te wenden, daar onze keeper door zwak en aarzelend optreden B.F.C. de gelegenheid gaf nog één goaltje méér te maken. Thuis krijgen we nu nog Velox, D.E.C. en Zandvoort; uit T.O.G. en Zeeburgia. Daar moeten de noodige puntjes inzitten. Zelfver trouwen en een sterk willen, kunnen ze ons brengen. In verband met de ongeregelde opkomst op den trainingsavond der hoogere elftallen, zal de elftal-commissie gaarne schriftelijk ver nemen, wie van de spelers der 4 hoogste elf tallen zich verbinden wil beslist iederen Don derdagavond te komen, opdat uit deze spelers 2 elftallen geformeerd kunnen worden. Zon der 2 volledige elftallen is het onmogelijk positiespel etc. behoorlijk te oefenen. Na het bedanken der H.H. Bosch en De Vilder, is de E.C. als volgt samengesteld: Huurnink, Sanders, secretaris Rood, terwijl ondergetee- kende daaraan toegevoegd is. De E.C. kan zich bij het leiden der oefeningen door anderen laten assisteeren en heeft volmacht gekregen (ook de eventueele assistenten) namens het Bestuur op te treden. Zij zal gaarne schriftelijke opgave ontvangen van hen, die bereid zijn op de oefenavonden te NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ VAN J. V. D. PIJL TELEFOON 21649 - 9 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 9