J. LÖHLE SÖHNE WAT IEDER A.F.C.-ER BEHOORT TE WETEN. Wanneer we een terugblik werpen op 1931, dit jaar van crisis, depressie, malaise of hoe men het noemen moge, dan moeten we con- stateeren, dat het ook voor onze A.F.C. een jaar van tegenspoed geweest is. Konden we het vorig seizoen slechts na beslissingswed strijden aan de laatste plaats ontkomen, ook thans, aan het eind van 1931 nemen we de laatste plaats in. Al zou men dus ook oogen- schijnlijk meenen, dat dit jaar voor de A.F.C. weinig reden tot verheugenis gegeven heeft, toch mogen we niet blind zijn voor de licht punten, die ook in dit jaar te vinden zijn. Was het niet heerlijk het medeleven te aanschou wen, toen ons eerste elftal de moeilijke be slissingswedstrijden moest spelen? Vooral toen wij in Wormerveer na een moeilijke 21 zege op Hollandia in veiligheid kwamen! Wat al oude, bekende gezichten konden we toen in den A.F.C.-aanhang opmerken! En getuig de het zoo spontaan en vlot bijeengebrachte trainersfonds niet van groote, alle moeilijk heden trotseerende, innerlijke kracht? Ons 9de, in alle opzichten geslaagde A.R.O.L.- tournooi, waarin ons elftal zoo veelbelovend voor den dag kwam, deed ook het beste van de toekomst verwachten. Toen we daarop tegen E.D.O. gelijk speelden, dachten we een rustig seizoen tegemoet te gaan. Doch hoe werden we helaas teleurgesteld! De geschie denis is u allen bekend. Tegenslag op tegen slag, op het kantje verloren wedstrijden, zelfs absoluut onverdiend verloren partijen, waren ons deel. Laten we bij het begin van 1932 den moed niet verliezen. Ons elftal heeft bewezen tot een alleszins bevredigende spelprestatie in staat te zijn. Nog 5 wedstrijden wachten ons in 1932. Zelfvertrouwen, heilig enthousiasme, wil om te winnen als besluit van serieuse training, kunnen ons nog de benoodigde pun ten opleveren. Maar dan moet ook iedere eerste-elftaller er volkomen van doordrongen zijn, dat ieder vrij uur aan grondige voorbe reiding moet besteed worden! Wie van de training wegblijft, bewijst zijn club en zijn medespelers een slechten, weinig kameraad- schappelijken dienst. Eerste-elftallers het kan nog, het moet ook en daarom wensch ik jullie bij het begin van 1932 in de komende wed strijden veel succes. In het kort nog even de laatste gespeelde wedstrijden nagaande, dan moet vermeld worden, dat we in Zandvoort zéér verdien stelijk veldwerk lieten zien. De qualiteit was belangrijk beter, dan van de thuisclub, doch de volkomen machteloosheid vóór doel van ons binnentrio voorkwam, dat wij onze meer derheid in een behoorlijke serie doelpunten tot uitdrukking brachten, zoodat we feitelijk nog van geluk konden spreken één puntje uit het vuur te slepen. Inmiddels had Lungen bericht, dat indien wij meenden, dat zijn medespelen nuttig effect kon hebben, hij bereid was zijn oude plaats weer in te nemen. Dankbaar werd zijn aanbod aanvaard. Toch verloren wij van het inderdaad over alle linies sterkere E.D.O. met 73, al is dit cijfersverschil misschien iets overdreven. Tegen Hercules werd buiten kijf goed gespeeld en met 21 boekten we onze eerste overwinning. Een prettige wed strijd! Tegen Baarn waren de verwachtingen hóóg gespannen. Binnen enkele minuten namen we reeds de leiding. Maar eilacie, de goedbedoelde pogingen van ons elftal om wederom het reeds enkele weken vertoonde goede combinatiespel te demonstreeren, liepen steeds te pletter op de energieke, hard trap pende Baarn-verdediging. Een dergelijke wedstrijd moet voor hen, die zich voor het spelpeil interesseeren, zeer leerzaam zijn! Een elftal van harde werkers, die alle keihard trappen, zoodat, waar in den regel niemand weet waar, die ineens genomen ballen terecht KLEEDERMAKERS TEL. 34845 KEIZERSGRACHT 480 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 8