Het Comité van Actie werd toen geboren (W. D, v. d. Brink, giro B zes en vijftig vier en tachtig, Elke bijdrage vindt hij prachtig) En spoedig liet dit iets van zich hooren. Met ijver sloegen zij aan het werk, En weldra was de kogel door de kerk. Dank zij hun werk en de goedgeefschheid der leden, De trainer was daarDoch wat toont ons het heden? Doch verder ging nog het voortvarend bestuur. Waar komt het vandaan? Alles is zoo duur! 't Is 's avonds koud, je krijgt kippenvel, Een koude douche is niet goed voor je spierengestel. In de kleedkamer hoort men thans het geklater Van enkele douches, met gloeiend heet water. Pieternel: Gut, gut, dat heeft bijna niemand in 't heele land, Maar zijn dan die spelers wel bij hun verstand? Thomasvaer: Ja Pieternel, wat zal ik je zeggen? 't Is moeilijk om je dit uit te leggen. Voetbal is niet alleen een spel van snelheid en gratie, Maar berust ook op ausdauer en combinatie. En dit laatste is alleen te leeren, Door niet ééns, maar ettelijke keeren Met het complete elftal te komen trainen, Dan leert men gebruiken z'n hoofd en z'n beenen. Let wel wat ik zeg, een elftal compleet, En niet, zooals het nu meermalen heet: Van het eerste waren er zes, vijf of vier, Want dan helpt de beste training geen zier. Pieternel: Komaan dan, verdedigers der roodzwarte kleur, Het degradatiespook geeft weer ,,de klop op de deur". Maar we zeggen niet .binnen", we zijn wél gastvrij, Maar niet voor spoken en dergelijk gerij. Zeg dus tot jezelf, nu is het genoeg, En met z'n allen de hand aan den ploeg; En met z'n allen moeten we slagen; Het hoofd omhoog, vooral niet versagen. Als steeds, zoo ook hier, na duister komt licht: Vooruit jongens! mannen! Vooruit, kent uw plicht! Thomasvaer: Ho, stop, Pieternel, wat sla je weer door! Wat denk je wel? Waar praat je voor? Je hebt het over leden van de A.F.C. En die hebben over dit alles een ander idee. Ze zijn amateurs en spelen voor hun lol Pieternel: Van dat standpunt heb ik m'n buikje al vol. Een amateur moet ook spelen, zoo goed als hij kan, 't Meeste genoegen heeft hij er dan slechts van! A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 4

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 4