Pieternel: En vergeet vooral niet Lotsy en die andere twee, Tesamen vormend het Technisch Comité, Die nü een Nederlandsch Elftal componeerden, Dat wij allen zoo fel begeerden. Thomasvaer: Ja Nel, wij wenschen hen veel victorie, Ter vermeerdering van Hollands voetbalglorie. Pieternel: Ook onze dapp're Amsterdamsche elf Wenschen wij, het spreekt vanzelf, Veel overwinningen, maar bovenal Een wedstrijd tegen 't Oranje-elftal. Verder wenschen wij Ajax weer kampioen En Blauw-Wit terug in haar oude goede doen. Thomasvaer: We zijn hier in Amsterdam tegenwoordig up-to-date. We krijgen de goede smaak steeds meer beet. Een eigen Sportblad, onder redactie van Hoven, Waarin nu reeds veel valt te loven. Pieternel: Veel abonnee s dus en veel goede berichten Maakt in Amsterdam vele blijde gezichten. Thomasvaer: Toch lees ik nog graag de Sportkroniek, Vooral de Amsterdamsche Sportrubriek, Waarvoor de bekende sportjournalist Wijnand, de Amsterdamsche nieuwtjes vischt. Pieternel: Hem wensch ik veel succes in dit schoone bedrijf, Met veel eigen ideeën in z'n bloemrijk geschrijf. Thomasvaer: Over de A.F.C. hebben de Heeren anders niet veel goeds te vermelden, Het blijft sukkelen met onze rood-zwarte helden. Pie ter nel: Helden!! Wat zou ik dat heerlijk vinden, A.F.C. gevreesd door alle voetbalvrinden, Gevreesd, onoverwinlijk, kampioen! Wat zou ik daarvoor niet willen doen? Thomasvaer: In 't voorjaar, na de beslissingswedstrijden, Toen wij allen aan een hartkwaal begonnen te lijden. Hebben ze gezworen nooit, nooit meer onderaan!! En nu kunnen wij er alweer haast niet vandaan. Want als ik bekijk het resultaat, Loopen de tranen over m'n gelaat. Alles, alles wordt voor hen gedaan, Maar niets laten de spelers er voor staan. Eerst werd verlicht ons knusse veld, Dat alles kost reeds handen geld. „Een trainer moet komen", zoo riepen er velen, „Dan zullen we laten zien hoe men voetbal moet spelen". - 3 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 3