Zeker de beste wedstrijd, die het vierde dit seizoen gespeeld heeft, en op overtuigende wijze werd voor de in den herfst geleden nederlaag revanche genomen, v. Lith scoort no. 1Een klein misverstand voor ons doel zorgt voor den gelijkmaker. Een toegewezen penalty geeft de tegenpartij de kans, een voorsprong te behalen, maar ons keepertje weet den bal goed te stoppen en een doel punt te vorokomen. Kort daarna laat Veen dan even zien, hoe het gedaan moet worden en maakt op schitterende manier ons tweede doelpunt. Na een goal van een der Meijers wordt voor rust gefloten. Wie van het talrijke publiek na rust een mooien gelijkopgaanden wedstrijd had verwacht, werd teleurgesteld. De tegenpartij was tegen ons spel niet opge wassen en scheen door het vlugge en open spel vermoeid te zijn. Twee harde schoten van F. Meijer en Langevoort zijn den keeper te machtig en beslissen den wedstrijd. Regelmatig wordt de score tot 9—1 ge bracht. In aansluiting op een corner, die door onze achterhoede te nonchalant behandeld wordt, kan de tegenpartij een tweede doel punt maken. De fabrikanten der doelpunten waren heden: F. Meijer 3, J. Meijer 3. Veen, Langevoort en v. Lith elk 1 Stille Kracht. Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe 20.12.31: A.F.C. IV—A.P.G.S. II 3—1. Dit was de wedstrijd, dien wij moesten winnen, om onze kampioensillusies te kunnen waarmaken, en in een zwaren wedstrijd in het ons dan ook gelukt, een verdiende overwin ning op de leiders te behalen. Na een achter stand van 01 heeft v. Lith met een goed, maar houdbaar schot geluk, den stand daar door op 1-1 brengend. Nog voor rust ver dwijnt een hooge bal van Mieghout over den keeper heen in het doel der tegenpartij. Na de thee wordt er stevig aangepakt, want, tegen wind in spelend, zijn wij van plan, den geringen voorsprong zoo lang mogelijk te be houden. Dat „aanpakken'' schijnt den scheidsrechter wel iets te erg en, na eerst de twee elftallen gewaarschuwd te hebben, moet onze linksbinnen het veld verlaten. Met 10 man den kleinen voorsprong te houden is niet gemakkelijk en geen wonder, dat dit op je zenuwen slaat. Van mooi en goed spel kan natuurlijk niet meer sprake zijn. Een gewel dige opluchting als de linksback der tegen partij met assistentie van Veen den bal in eigen doel plaatst en daardoor onze overwin ning beslist. Om de fout van zijn collega weer goed te maken, laat dan onze linksback de gelegenheid onbenut, van een ons toegewezen penalty een doelpunt te maken. Opstelling: Struijs, doel. Focke, Nonnekes, achter. Bonkink, Langevoort, Horn, midden. Mieghout, Veen, F. Meijer, J. Meijer, v. Lith, voor. Vooral door de twee laatste overwinningen op onze medeconcurrenten zijn wij een heel stuk vooruit gekomen en hebben thans de leiding met 1 punt voorsprong veroverd. Met een gerust hart en frisschen moed gaan wij nu het nieuwe jaar in, dat naar ik hoop, een kampioenschap van het vierde zal Brengen. Mijn medespelers en allen anderen A.F.C.- ers wensch ik van deze plaats vroolijke Kerst dagen en een gelukkig en voorspoedig Nieuw Jaar toe! Moge het nieuwe jaar hun zoowel op voetbalgebied alsook anders veel goeds brengen! AHA. ONS VIJFDE ELFTAL. Nauwelijks was mijn copie voor de vorige Schakel, waarin ik me zoo optimistisch uitge laten had, weg, of we boekten den volgenden Zondag onze eerste, en naar ik hoop laatste, nederlaag, we verloren n.l. tegen D.W.S. V met 31. Zaterdag vóór den wedstrijd ver nam ik al, dat er niet minder dan 5 afschrij- Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit. die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook 6w stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed en goedkoop! A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 14 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 14