spelers wegblijven, dan is het nut van de overige 7 reeds grootendeels verloren. Giste ren werd tegen Zandvoort reeds zeer be hoorlijk veldwerk vertoond, doch des te meer kwam onze groote fout tot uiting: het volslagen gemis aan schotvaardigheid van het binnentrio. Voorloopig moet daaraan de grootste aandacht worden besteed, en zoo veel mogelijk in dezelfde formatie geoefend worden. Nu wat de samenstelling van het elftal betreft. Het elftal in A.R.O.L.-wedstrijden en tegen E.D.O. was goed, en was geheel in overleg met Bromilow samengesteld. Door verschillende blessures, (Wittebol, Wol- ters, Stradmeyer) moest er gewijzigd wor den, welke veranderingen niet altijd succes vol bleken en weer tot verdere omzettingen aanleiding gaven. Zoover ik weet, is er geen club waar het elftal alleen en uitsluitend door een trainer wordt samengesteld. Toch lijkt mij de idee van den Heer Gunther wel goed, mits de trainer in quaestie voldoende lang bij de club werkzaam is en met alle om standigheden, als de aard onzer competitie wedstrijden b.v„ volkomen op de hoogte is. We komen dan vanzelf weer op het zoo even genoemde punt, hoe intensiever er ge oefend wordt, hoe gemakkelijker de samen stelling der elftallen. De taak der E.-C. lijkt mij dan ook vooral daarin te liggen, iets te bedenken, dat iederen Donderdag het vol ledige 1ste en 2de elftal oefenen, om van de andere elftallen maar niet te spreken. De taak van Bromilow is dan er een systeem in te brengen en de speciale fouten van de diverse spelers bij te werken. In dit verband wil ik echter nog even her halen, wat ik reeds in ons vorig Clubblad schreef, dat het zoo moeilijk is om in A.F.C. menschen te vinden, om eens een bijzon dere taak op zich nemen. Men leeft wel mee, doch schrikt dikwijls voor de verplichtingen en verantwoordelijkheid eener bepaalde functie terug, terwijl ook velen geen gelegen heid hehben zich zóó aan een opgave te wijden, als zij wel zouden wenschen. Bij het Bestuur is reeds een plan tot in stelling eener Technische Commissie inge komen, dat nog deze week behandeld zal worden, hetwelk vóór alles beoogt een betere organisatie der training te scheppen. Ik wil hopen, dat indien er een beroep op sommige leden gedaan wordt, dit niet tevergeefs zal wezen. Ten slotte dank ik den Heer Gunther voor zijn spontane open brief. Als alle A.F.C.-ers zóó met hun Club medeleefden, konden wij veel meer bereiken en kwamen onze presta ties op het veld misschien al heel gauw in overeenstemming met onze overigens toch zoo mooie en sterke club. 23 Nov. 1931. I. H. GALAVAZI. VIERBALLEN-TOURNOOI. Jongens, jongens, weet je 't al, Niet het spel van „voetjebal" Maar een nieuw soort ballerij Maakt ons nu van zorgen vrij. A.F.C. is nog niet verloren Met dit spel voor „senioren"! Eindelijk, U begrijpt me wel, Ik meen het vierballenspel. Jongens, jongens, wat een spel, En wat spelen ze het fel! Zouden ze ook op 't veld zoo doen. We werden zeker kampioen. Maar U schijnt me niet te snappen, Neen, het gaat hier niet om „trappen", Maar, och U begrijpt me wel, Over het schoon' vierballenspel. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 8 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 8