firma J. A. BOSKAMP EN ZN. - OVERVEEN ANTWOORD AAN DEN HEER GUNTHER. Het heeft mij bijzonder genoegen gedaan een dergelijke open brief te ontvangen. Niet alleen, omdat ik geloof, dat daarin de meening wordt weergegeven van velen, die onze A.F.C. liefhebben, maar ook omdat de schrijver iemand is, die weet wat het begrip „sport" en alles wat daarmee te zamen hangt, als training etc., beteekent en die op zijn gebied de hoogste eer heeft weten te be halen, de Diamond-Sculls. Kortom iemand, die meer dan ieder ander het recht heeft anderen op hun plicht als sportsmen te wijzen. Laat ik nu de verschillende naar voren gebrachte punten nader bekijken. Natuurlijk zijn wij het eens, dat er een wanverhouding bestaat tusschen de kracht als vereeniging en de speelsterkte van het eerste elftal van A.F.C. en dan komen we tot de vraag: „Wordt er echter wel alles gedaan om deze tegenstelling uit den weg te helpen?" Wanneer we nagaan, dat we over een uitstekend veld beschikken, dat enkele leden een prachtige verlichting cadeau hebben ge daan en dat dank zij de offervaardigheid der groote A.F.C.-familie een Bromilow als trainer kon worden geëngageerd, dan geloof ik, dat aan de voornaamste eischen om tot betere prestaties te komen „buiten het veld", om het zoo maar eens te noemen, voldaan is. Iets anders is of van deze gunstige om standigheden zóó geprofiteerd wordt, als men onder de gegeven omstandigheden mocht verwachten. Het gaat er dus maar om, hoe krijgen we het gedaan, om alle, maar dan ook alle 1ste en 2de elftallers geregeld op den enkelen trainingsavond, welke voor hen bestemd is, te krijgen? En kijk eens, Gunther, daar moet ik mijn machteloosheid erkennen. In den loop der jaren hebben Be stuur, Elftalcommissie en anderen de spelers reeds zoo dikwijls door brieven etc .etc. tot geregeld trainen trachten op te wekken. En de categorische wegblijvers uitschakelen, mag in principe de aangewegen weg schij nen, in de practijk moet je roeien met de riemen, die je hebt. In sommige gevallen kan deze werkwijze doorgevoerd worden, doch bij gebrek aan goede, of minstens dra gelijke plaatsvervangers, moet je heel veel slikken. Wanneer iemand mij in die richting een tip weet te geven, dan zal ik hem zéér dankbaar wezen! Ik wil noch Bestuur, noch E.-C. excuseeren, doch meen toch, dat de fout hier bij de wegblijvers ligt. Men heeft blijkbaar niet de wilskracht om geregelde training door te zetten (oefenen op het veld, beperking rooken etc., oefeningen thuis, etc.) en ik kan mij voorstellen, dat dit den ge- achten schrijver, die zulke strenge trainings perioden heeft doorgemaakt, een doorn in 't oog is. Al mag men inderdaad ook eischen, dat de spelers van de geboden trainings gelegenheid intensief gebruik maken, ik weet geen machtsmiddelen om dezen eisch kracht bij te zetten. Inderdaad ligt het zwaartepunt bij de ge regelde oefening in ploegverband. Indien 4 een welverzorgd terrein verhoogt uw sportgenot een welverzorgd interieur verhoogt uw levensgeluk „welverzorgd" omvat zoowel het kleinste gebruiksvoorwerp als de geheele inrichting Vraagt eens aan: 7 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 7