Firma J. NAHUIS - GROENLO nu toe in de publicaties over de spelverru- wing gemist heb, doch die er m.i. een groote rol in spelen. I. De grensrechter. Is men er zich wel van bewust welk een funesten invloed een partijdige grensrechter op het spelverloop kan hebben? De spelers raken er door ge prikkeld, indien zij den linesman der tegen partij dikwijls een Bestuurslid of official, kortom iemand, die voor hen de vereeniging belichaamt voortdurend tegen hen zien appeleeren of beslissingen forceeren, welke bestemd zijn om de tegenpartij te benadee- len. Zelf heb ik bij een onzer wedstrijden in dit seizoen gezien, hoe de grensrechter der tegenpartij onbewogen liet doorspelen, of schoon de bal royaal de outlijn passeerde, welke „handigheid" inderdaad met een doel punt „beloond" werd. Behoeft het verwon dering te baren indien de spelers, die dit on sportief optreden den geheelen wedstrijd zien, ten slotte zóó geïrriteerd worden, dat zij er op ontoelaatbare wijze op reageeren? De Clubbesturen, die toch waarachtig wel weten, wat voor vleesch zij in de kuip heb ben, moeten dergelijke enthousiastelingen aan den kant zetten en den scheidsrechter een betrouwbaar, ter zake kundig helper geven, die hem in zijn toch reeds zoo moei lijke taak kan assisteeren en hem deze kan helpen verlichten. II. Het onverantwoordelijke geschrijf van eenzijdige of zelfs onware wedstrijdversla gen e.d. door teleurgestelde, of om andere redenen vooringenomen clubfanatici. Beseft men wel hoe de goede verstandhoudingen daardoor vertroebeld worden? Den redac teuren der sportrubrieken zij aanbevolen, zich door neutrale of als bona-fide bekend staande, bezadigde correspondenten te doen voorlichten. III. Het optreden der Clubaanhangers. Het zal wel aan de verruwing der zeden liggen, dat men tegenwoordig de tegenpartij op diverse hatelijkheden (dit woord is fei telijk nog te zwak) durft te trakteeren, waaraan wij vroeger nauwelijks durfden te denken, laat staan ze uitbrullen. Ik heb ten minste al lieflijkheden moeten aanhooren, welke de grens van alle fatsoen overschrij den. Misschien echter speciaal voor A. F. C. gereserveerd! Het oordeel over den invloed hiervan op de spelers, die zich daardoor in een volko men vijandelijke omgeving moeten voelen, laat ik gaarne aan den lezer over. IV. Dat verder allerhande tegenstellin gen etc. in deze een groote rol spelen, staat bij mij vast, al is dit moeilijk precies te om schrijven. Hoe is het anders te verklaren, dat men soms een uitgesproken vijandelijke stemming constateert, welke overigens door geen enkel positief feit verklaard kan worden? Ik meen hiermede te hebben aangetoond, dat het onderwerp „spelverruwing" inge wikkelder is, dan men uit de diverse publi caties en interviews zou concludeeren. Ge nezen vereischt het opspeuren der oorzaken van het euvel. Indien alle Clubbesturen de zaak eens op deze wijze gingen bekijken, dan kwamen wij al een heel eind in de goede richting. In de tweede plaats komt dan uiterst streng optreden van scheidsrechters en de betrokken bondsinstanties, waarbij het voor de hand ligt, dat bij de aanstelling van scheidsrechters nooit genoeg met de geschil derde omstandigheden kan worden rekening gehouden. 18 Nov. 1931. I. H. GALAVAZI. Houthandel Loonzagerij Boterletters (in doos verpakt) f 0.90 p. 5 ons Gevuld Sint Nicolaash f 0.80 Borstplaat div. groote f 0.60 Chocoladelettersf 1.10 Amandelpoppen 75 en 35 cent per stuk Marsepain- en Chocolade-Figuren Geeft Uw orders of bezoekt onze zaken. DE CLEWCQSTR. 23 Telefoon 83060 FERD. BOLSTR. 36 Telefoon 90338 ADM. DE RUYTERWEG Telefoon 83061 De adressen voor de a.s. week. TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhost als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhoutea voor Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. LUXE BAKKERIJEN A. W. HOUTMAN ZONEN A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 5