CAFÉ-RESTAURANT VAN TUYLL Amstelveenscheweg hoek Stadionplein DE ADSPIRANTEN. In tegenstelling met vorige seizoenen wer den de A-Adspiranten dit jaar door den Bond weer in de hoogste afdeeling ingedeeld en waren, gezien den lichaamsbouw van de meesten onzer jongens, de verwachtingen dus niet te hoog gespannen. De eerste wedstrijd werd door hen dan ook met eenigen angst tegemoet gezien, vooral waar bleek, dat reeds direct het sterk geachte Z.F.C.-elftal de tegenpartij zou zijn. Na eenigen tijd gespeeld te hebben bleek, of, dat de tegenpartij niet zoo sterk was als gedacht werd, of, dat onze jongens hun eigen krach ten onderschat hadden, tenminste de wed strijd ging nagenoeg gelijk op door de onzen werden zelfs eenige kansen om de leiding te nemen gemist. Nadat met 00 was gedraaid, veroor loofde de centerforward zich zelfs de weelde een strafschop te missen, doch even later namen zij door Redeker toch de leiding. Z.F.C. gaf zich niet gewonnen en slaagde er in gelijk te maken, waarmede het einde kwam. De week daarop waren we de gasten van Blauw-Wit en een off-day van de geheele roode achterhoede, plus uitmuntend spel van het gestreepte elftal waren oorzaak, dat het voor onze jongens op een debacle uitliep en met een 80 pak slaag konden we naar huis gaan. Gedeprimeerd door dezen uitslag, bonden wij in zeer pessimistische stemming den wed strijd tegen Ajax aan. Onze verdediging, de vorige week zoo slecht, bleek echter thans in grootschen vorm te zijn. Het opnemen van Raadsveld in de achterhoede bleek een ver sterking te zijn, ook de jongste Scheepstra speelde een zeer goede partij en keeper Rat- tink was in topvorm. De halflinie, bestaande uit: Redeker, Hoogerwoord en Jan Scheep stra, verdedigde heldhaftig en wat Ajax ook probeerde, zij slaagde er niet in te scoren. De voorhoede bepaalde zich slechts tot enkele, soms niet onverdienstelijke aanvallen en circa 20 minuten na rust scoorde Lucasse, nadat de Ajaxkeeper een hard schot van Harm Scheepstra liet vallen. Onze achterhoede liet zich ook hierna niet passeeren en begrijpelijk was de groote vreugde, toen het eindsignaal voor ons een overwinning aankondigde. De volgende wedstrijd, Spartaan uit, werd weer een teleurstelling. Op een zeer ongelijk veld, maar vooral door te weinig doortastend heid onzer voorhoede werd een slechte wed strijd gespeeld. Vele kansen werden ver prutst en tot overmaat van ramp had de kee per weer een van zijn, den laatsten tijd helaas te veelvuldig voorkomende, slechte dagen. Een 31 nederlaag was het resultaat. De week daarop zag ons op de Zeeburgia- terreinen te Diemerbrug en we moesten ons met een gelijk spel tevreden stellen. Ook dit was weer een wedstrijd van gemiste kansen. Tweemaal nam Zeeburgia de leiding, doch beide malen bracht Harry Scheepstra de par tijen op gelijken voet. Dezelfde speler en ook de andere binnenspelers zagen echter kans eenige geheide kansen om zeep te brengen. De D.W.S.-adspiranten waren voor ons te sterk en welverdiend verloren we met 30. Ook hier was de keeper weer niet op dreef en bij den stand 20 miste aanvoerder Scheepstra een strafschop! Bij den returnwedstrijd tegen Z.F.C. te Zaandam hebben we waarlijk niet over pech te klagen gehad. Z.F.C. was vrijwel voort durend in de meerderheid, doch onze zeer wisselvallige achterhoede, gesteund door lat en palen, hield stand en de wedstrijd eindigde zooals hij begonnen was. Gespeeld zijn nu 7 wedstrijden, waaruit 5 punten werden behaald. Gescoord werden slechts 5 goals voor "en 17 tegen, waaruit dus blijkt, dat de voorhoede tamelijk machteloos is, terwijl de achterhoede haar mannetje wel staat. Behalve in den wedstrijd tegen Blauw- RESTAURANT A LA CARTE DEN GEHEELEN DAG BILLARDZAAL - CONCERT HEINEKEN'S BIEREN A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 14 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 14