G. J. EILERS Co. wedstrijden achter elkaar te spelen en O pun ten te behalen, dat is wel erg schraal. De heftige strijd, die wij jaar in jaar uit te voeren hebben om ons te handhaven ea de fatale plaats te ontgaan, zal ons ook nu niet bespaard worden. Enfin, het maakt altijd de wedstrijden zelf des te meer emotievoller en als het eind resultaat weer zoo uitvalt als andere jaren, och, dan constateeren we toch weer met groot genoegen, dat we een jaar hebben bij- geteekend. Vraagt u mij, waar dan toch wel de oor zaken van deze averechtsche resultaten zitten? Mijn antwoord zij hierop, dat voor verre- Weg het grootste gedeelte dit te wijten is aan het onvoldoende voorhoedespel, waarin naast de noodige techniek een groote dosis doorzettingsvermogen ontbreekt. Gaan wij slechts na, dat in de laatste 4 wedstrijden 3 goals werden gescoord, waarvan één uit een penalty. Indien we dit vergelijken met de eerste serie wedstrijden, dan wil het mij po sitief voorkomen, dat juist aan de technische kennis van het spel van een Piet Wolters, zonder dat deze de goals zelf maakte, een groot deel van de productiviteit in de eerste wedstrijden was te danken. Omtrent achterhoede en halflinie, in welke afwisselende formatie deze gespeeld heeft, gedwongen door de omstandigheden, in het algemeen niets dan goeds. Haarlem II thuis werd met 31 verloren, nadat langen tijd het zeer onzeker was of de 21 achterstand kon worden ingehaald. Kort voor het einde echter vloog no. 3 tus- schen de palen door en was het vonnis vol trokken. Daarop uit spelend tegen Hilversum II, kwamen we met 10 voor, doch zagen geen kans den voorsprong voor de rust te hand haven. En gelijk spel was ook de juiste ver houding. Na de rust betoonden vooral onze DRAAISTROOMMOTOREN E. M. F. „DORDT" DE GOEDE HUF voorhoede en spil 'n te groote terughoudend heid tegen het doortastende spel van de groen-witten, hetgeen ons noodlottig werd. De wedstrijd zelf was er een van de zeer slechte soort, n.l. bijzonder veel „hoogkeien" en weinig behoorlijk spel, waartoe overigens het veld zich ontzettend slecht leent. Hoe het ook zij, verdiend maakte Hilversum, dat in elk opzicht fair, zij het wel forsch, speelde, 21 en een slippertje van Peeters werd ons ten derde male noodlottig. Of de duivel er mede speelt, maar elk jaar verliezen we den wedstrijd, die feitelijk het „criterium" vormt. Zoo was het ook heden. Winnen we, dan blijft Hilversum op 2 punten en wij komen op 9, en is de voorsprong veilig te noemen; ver liezen we, dan wordt de verhouding 4 om 7. Ik zie echter in Hilversum een der zwakste ploegen van de afdeeling. Hoe anders was de wedstrijd tegen Ajax II thuis. Zoo slecht als er in doorsnee in Hilversum werd gespeeld, zooveel te aardi ger werd er nu gevoetbald. Laat ik er echter direct aan toevoegen, dat onze tegenstanders ons verre de baas waren en vooral in tchniek en tactiek bleken prima leerlingen van Reynolds te zijn. Als Bromilow ons nog eens op dezelfde hoogte kan brengen, wat spel- kwaliteit betreft, dan zijn we een stuk in de goede richting. Het spel van de heusch niet jeugdige kanthalfs Schettens en Puttelaar viel bijzonder op, terwijl Ajax' linkervleugel Muller-Schubert ons de handen vol werk gaf. Met een penalty, goed door Daan Ellens genomen, werd gescoord en op eenzelfde Wijze maakte Ajax gelijk, gevolgd door een prachtdoelpunt van den midvoor. Hoe we ook na de rust onze krachten aanwendden, het mocht niet baten. Doelpunten bleven uit en wat we in ons binnenste zoo gehoppt hadden om toch eens eindelijk, na vier jaren achtereen verloren of gelijk te hebben gespeeld, thans eens te winnen, werd niet verwezenlijkt. We moesten toezien, dat het 31 werd en uit Kalverstraat 43 - Telcf. 35543 A.F. C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Tralningcostuums voor Athletiek Truien In diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondsrednctie De motor voor zwaar werk onder ongunstige omstandigheden Hoofdvertegenwoordigers Postbox 811, Amsterdam - C., Tel. 31206 - 11 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 11