thans geheel en bracht geen goaltje meer ter wereld. Met een 21 zege, hard bevochten, verlieten we tevreden het veld. In verband met den wedstrijd Blauw-Wit Z.F.C. speelden we tegen Blauw-Wit II thuis om 11 uur en wederom waren wijzigingen, speciaal in de voorhoede, aangebracht, o.a. waren de gebroeders Nigtevegt opgenomen. Een felle druk op ons doel vertoonde het eerste kwartier van deze match, waarbij Blauw-Wit met bekende knapen als Smitje. gebrs. Citters, Rohde, een gedecideerd beter spel speelde dan wij. Door stug verdedigen mitsgaders een weinig geluk, zagen we kans om de rust te bereiken met een 0 achter stand, een doelpunt verkregen uit een voor zet van Smitje en verdienstelijk onhoudbaar voor Peeters ingekopt. De 2e helft ging veel beter en menige goede aanval werd opgezet, maar doelpunten bleven uit. Een strafschop kwam ons te hulp voor de gelijkmaker. Buising, rustig als altijd (misschien te rustig) plaatste zich achter den bal en doelpuntte zooals het behoort. Een interessante strijd om de leiding volgde. Het tusschenspel te beschrijven, och laat ik dat achterwege laten. Een ieder deed zijn best en allen wilden we zoo graag ongeslagen blijven. En toen na 359 min. ongeslagen te zijn geweest in de competitie 19311932 kwam die fatale 360e minuut, waarin Blauw-Wit's linkshalf met een prachtschop buiten het strafschopgebied vandaan over alle hoofden de bal hoog in de uiterste linkerbovenhoek in de touwen joeg. Onmiddellijk daarop was het einde geslagen, maar met eere. Het was het oude liedje: voetbalvreugd aan Blauw-Wit's kant met de onverwachte eerste overwinning van het seizoen na drie gelijke spelen, voetbal- smart bij onze A.F.C.'ers om op die manier, als je je reeds veilig waant met een gelijk spel in de laatste minuut te verliezen. Het was een echt prettige wedstrijd, fair van beide kanten gespeeld en al zijn we dan niet voldaan, dat we niet gelijk speelden, vast staat, dat het balletje nu eenmaal eigen aardig rollen kan. Tenslotte ook van deze plaats onzen dank aan Blauw-Wit voor haar welwillendheid om 11 vrijkaarten voor den Stadionwedstrijd ter beschikking van onze jongens te stellen, waarvan een dankbaar gebruik is gemaakt. Rest mij nog den laatsten wedstrijd in October te verslaan en wel tegen H.F.C. II uit. Het is wel eens aardig om de opstelling te vergelijken tusschen den eersten en den vijfden wedstrijd; als u vergelijkt het elftal aan het begin van dit stukske vermeld en dat van j.l. Zondag: Peeters. Fürstner Jb. v. Nek v. Dijkhuizen, Buising, Uiterwijk A. Waayer, Dijkman, H. Meyer, Breedveld, Th. Nigtevegt. Ik zou zoo zeggen eenige frappante wij zigingen. Hadden we gedacht een „zacht eitje" te hebben, dan hebben we ons deerlijk vergist, want al was het spel verdeeld, toch was H.F.C. het meest in den aanval. Doelpuntloos brak de rust aan. Maar hoe anders zou de 2e helft gaan. H. Meijer die in de eerste helft onwennig optrad, was door de thee dermate opgeknapt, dat hij van start ging met direct 2 goals te maken en dan wat voor goals, handig vrijgemaakte ballen, met goed besloten schoten. Zien maken doet maken, want ook H.F.C. liet zich niet onbe- tuigd en zag kans uit een snelle onverwachte doorbraak er 21 van te maken. Henk Meijer scheen het op de hattrick voorzien te hebben en daar bofte H.F.C. niet bij, want inderdaad slaagde hij hierin wederom op keurige wijze. De punten bleken echter nog niet binnen te zijn, want uit een goede through pass waarop Peeters en Fürstner tegelijk inliepen, slaag den de blauw-witte Haarlemmers wederom aldus den achterstand tot 32 reduceerend. Het omzetten na de rust van A. Waayer van rechtsbinnen naar -buiten en Dijkman om gekeerd bleek een verbetering en uit een van Arie's snelle rennen, besloten door een voor zet, maakte Dijkman 42 en als de lat niet te hulp was gekomen, was het zelfs nog 52 geworden. Enfin, uit 5 wedstrijden 7 punten met slechts 1 verliespunt meer dan de leider Ajax 2, is voorloopig niet slecht. En nu kleur- houden, mannen! De stand is momenteel als volgt: Ajax 2 5 4 0 1 18—9 8 Zeeburgia 2 6 3 2 1 17—6 8 Z.F.C. 2 6 2 4 0 15—12 8 Stormvogels 2 6 3 1 2 22—16 7 A.F.C. 2 5 3 1 1 14—11 7 E.D.O. 2 6 3 1 2 13— 9 7 Blauw-Wit 2 6 1 3 2 12—13 5 Haarlem 2 6 2 1 3 15—28 5 H.F.C. 2 6 0 2 4 10—18 2 Hilversum 2 6 0 1 5 7—19 SPELER. 1 - 7 - A.F.C .-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 7