geeft aardigheid. Maar voetbal zou geen voetbal zijn als er niet één van die verrassin gen voorkwam, die met „penalty' betiteld worden. Die arme Schutte, kersversch ge- introduceerd in het 2e krijgt hij direct al een strafschop te houden ter inburgering, wat echter niet lukte. Daar ging de eerste goal van het seizoen, waarbij je meteen zoo-even philosofeert: „hoeveel nog dit seizoenEen ontgoocheling was het niet, want er werd weer flink aangepakt. Vooral Piet Wolters had in het voorhoedespel een geducht aan deel. Een beetje veel minder oude-jufferen tegen tegenpartij medespelers en tegenstan ders Piet en we zijn dik content met je in het 2e. Intusschen goals blijven de hoofdzaak en op zeer verdienstelijke wijze weten J. Prent (2) en Piet Wolters nog voor de rust de stand van 01 op 31 in ons voordeel te brengen. Onverwachte weelde, te mooi om waar te zijn. Als je echter geen vreemde aan den Zaan bent dan weet, dat de 2e helft pas alles beteekent, vooral als dan de bekende kreet van de tribune klinkt: „Vooruit Rood witte Leeuwen!" We werden dan ook over speeld en aldra brachten de Zaankanters hun achterstand tot 32 terug, misten vervolgens een penalty door hoog overschieten, om ten slotte 6 minuten voor het einde gelijk te maken. Tevreden gingen beide partijen van het veld, Rood-Wit omdat ze een achter stand hadden ingehaald, Rood-Zwart omdat ze toch een puntje mee naar huis namen. De afloop was allerprettigst, vooral toen Bennie Smits en Arie Waayer bijna in den verloofden staat naar huis gingen. Overigens zal de alleraangenaamste eetpartij in de Stadtsschanke met coiffeurscrême van onze rechterverdediging wel lang in de herinnering bewaard blijven. Was het de voldoening om in Zaandam gelijk te hebben gespeeld of was het inbeel ding, „dat we zulke goede voetballers" waren, ik weet het niet. Wel weet ik, dat toen het aantreden geblazen was, thuis tegen Storm vogels II er met een zelfbewustheid werd begonnen van: „Wij zijn toch niet te slaan. De Stormpietjes tapten uit een heel ander vaatje. Al waren onze mannen in de meer derheid, toch fokten de menschen met de zee- beenen netjes 3 goals en konden wij met een 30 achterstand gaan rusten. Na de thee was er echter nieuw vuur inge blazen en inderdaad werd er pittiger ge speeld. Nu waren het onze gasten die meen den dat ze reeds in veilige haven waren en met het windje in den rug den stand b.v. op 60 konden brengen. Nog meende de tegen partij toen het 31 werd, dat er geen vuiltje aan de lucht was, nog bleef de tribune het geval rustig aanschouwen, maar nauwelijks werd het 32 of de kijklustigen begonnen zich duchtig te roeren, en de spelers in het veld niet minder. Een frappant handsgeval als de Stormvogels-back den bal met beide handen tegenhoudt, wordt niet met strafschop bestraft, daar de scheidsrechter van meening is, dat het hier gezichtsbescherming betreft. Het is echter uitstel van executie, want even iater wordt, hoewel m.i. in buitenspel-positie, de gelijkmaker gefabriceerd (33). De doel- puntenhonger is echter nog niet voldaan en zooals ons in Zaandam juist eenige minuten voor het einde de overwinning ontging, boek ten we nu eenzelfden tijd voor afloop de winnende goal. Aan vreugde geen gebrek door dit fraaie omzetten van een 30 achter stand in een 43 overwinning. De fabrikan ten der doelpunten waren resp. J. Prent, Piet Wolters en H. Meijer (2). De beurt was vervolgens aan E.D.O. II uit en zooals het gewoonlijk met ons 2e gaat, er werden spelers uitgepikt. Keeper Schutte ver dween naar het le, dito Piet Wolters, Ben Smits en Waayer niet van de partij en als gevolg een beetje vreemde combinatie, o.a. jan Veen als „vinding" op de mid-voor- plaats. Onze tegenstanders hadden gezien hun uitstekend competitie-begin een speech van hun Voorzitter in ontvangst te nemen en ver schenen laat op het veld. Het was typisch om te zien, hoe direct al elke aanval in de kiem werd gesmoord en E.D.O. verwonderd was, niet hetzelfde goede spel te kunnen ont plooien, dat zij een week daarvoor tegen Ajax II had getoond. In laatste instantie deed onze nieuwe doelverdediger Peeters zijn plicht. Deze min of meer kunstmatige voor hoede deed werkelijk haar uiterste best en zag één van haar aanvallen beloond met een penalty wegens hands, die door Buising, zij het houdbaar, in een doelpunt werd omgezet. Gesteund door dezen voorsprong en met het windje in den rug speelden we rustig verder, waarbij Jan Prent kans zag zeer verdienstelijk de score op 20 te brengen. Het cachet van onze diverse wedstrijden is wel totaal verschillend, want nu bracht de 2e helft een A.F.C., dat zich hoofdzakelijk tot verdedigen moest beperken. En met suc ces, want al boekte E.D.O. een tegenpunt een kwartier na halftime, toch wisten ze geen gelijkmaker te scoren. Onze voorhoede faalde A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 6 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 6