G. J. EILERS Co. weten en moeten reeds naar voren gaan, als ze zien dat de centerhalf den bal vrij heeft. Staat de centerhalf op de rechterhelft van het veld, dan moet hij naar links tusschen den vijandelijken rechtshalf en den rechtsback doortrappen. In ieder geval achter den half om, zoodat deze met het gezicht naar eigen goal komt te staan. De pass moet een meter of tien voor den vleugespeler gegeven worden. De kanthalfs voeden de middenmoot der voorhoede, nooit op het lichaam aangeven, doch steeds op een afstand van een meter of vijf van den speler af. De vleugelspelers moeten voor eiken wed strijd een kwartiertje met hun binnenspelers een plan van actie vaststellen. Hoe sneller het doorgeven geschiedt hoe beter. Hoe meer men de vijandelijke verdedi ging afmat. Ér bestaat voor ons geen andere mogelijk heid dan de bovengenoemde. Alle pogingen op shortpassing zullen stuiten op het gebrek aan capaciteiten van onze voorhoedespelers. Resumeerende, bestaat dus m.i. de redding van A.F.C. uit het ten spoedigste ten uitvoer brengen der volgende tactiekveranderingen: a. De spelers moeten voortdurend de vraag stellen: Waar zou ik moeten staan om het voordeeligst met den bal weg te kunnen en wat zou ik er mee doen? b. Het opvoeren van het speltempo door juist longpassing, waarbij de passes steeds voor of opzij van den speler gegeven moeten worden. c. Door het openhouden van het spel de tegenstanders uit te putten en te overspelen. Ik zou als resultaat van de bespreking van hedenavond willen hebben: a. Dat er hedenavond een commissie be noemd wordt, bestaande uit eenige spelers van het eerste elftal en uit één of twee daar aan toegevoegde leden van het Bestuur, die Kalverstraat 43 - Telef. 35543 A.F.C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen gezamenlijk met Bromilow het systeem en de toepassing daarvan op de wedstrijden zelf uitwerken, voor eiken speler afzonderlijk rekening houdende met de sterkte of zwakte van zijn medespelers. b. Dat op alle mogelijke wijze, door per soonlijke gesprekken, door voordrachten etc. het systeem verduidelijkt wordt, zoodat bin nen den kortst mogelijken tijd de vruchten van het systeem geplukt kunnen worden. W. F. C. SANDERS. VARIA. Drie jongens, samen twintig jaren, in 't bezit van één paar voetbalschoenen, komen van de match. Ze hebben gewonnen: Piet zegt: „was ie niet effetjes faan me laotste goul?" Overgelukkig, beginnen de vrinden hun clublied van eigen compositie te zingen, dat luidt: „En we binne niet van Aojax, En we seine niet van Ao, F, Sei, Maor we hibbe onse aage Klup. Haole, waole, wiele, wei! (Alg. Hbld.) Een afschrijving. Hooggeachte Schrijfdirectie van de Elftal commissie der A.F.C., beste Ootje, Het zal mij hoogstwaarschijnlijk, perhaps, misschien niet mogelijk zijn, om a.s. Zondag voor het célèbre 5de Elftal mijn plichten waar te nemen, weshalve ik UEd. dit hierbij even mededeel. Opgave van grondige reden is ge- wenscht. Hm. hm ik zal voor zaken de stad uit moeten zijn perhaps misschien hoogstwaarschijnlijk. Dag O. Eetje, de hart. groeten van DRAAISTROOMMOTOREN E. M. F. „DORDT" DE GOEDE HUF Tralningcoetuume voor Atbletiek Truien tn diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondnredoctie 1 Hoe zalig, als de jongenskiel De motor voor zwaar werk onder ongunstige omstandigheden Hoofdvertegenwoordiger! Postbox 811, Amsterdam - C., Tel. 31206 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 22 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 22