Repko-Shirts J. L. H. SMITS Fl. 6.L0 Warmoesstraat 42, Amsterdam speler is van grooter gewicht dan die van den actieven speler. Onze passieve spelers doen niet anders dan naar den bal kijken en nemen niet verder aan het spel deel. De grond van het positiespel wordt gelegd door den passieven speler. Hij moet zich op stellen, ten opzichte van zijn tegenstanders en ten opzichte van zijn medespelers. Hij moet, zooals Bromilow zoo goed in een van zijn artikelen uitdrukte, steeds denken: Wat zou ik doen, als ik den bal nu kreeg?", waarbij ik nog de vraag zou willen voegen: „Op welke plaats staande kan ik het voor- deeligst den bal ontvangen?" Deze twee vragen moet de speler zich ge durende den wedstrijd duizend maal stellen en 't resultaat van dit denken is het Positie spel". Zonder denken is er geen positiespel en daar er bij A.F.C. I tusschen de kalklijnen slechts sporadisch gedacht wordt, hebben wij geen positiespel. De tweede fout in ons spel, is het recht naar voren geven van den bal. Ik heb deze fout reeds in mijn beide artikelen besproken en kan hieraan slechts toevoegen, dat een speler als bijv. Tacke, die nu eenmaal niet draaien kan zonder te vallen, aan een hem van achteren recht toegespeelden bal niets heeft. Onze binnenvoorwaartsen zijn nu een maal geen uitblinkers en kunnen alleen dan iets bereiken, indien de bal hun, op een voor hen onmiddellijk verteerbare wijze, toege speeld wordt. Geen onzer binnenvoorwaart sen heeft de handigheid of de techniek den tegenspeler opzij te zetten en een van achteren recht aangegeven bal mee te nemen. Wij moeten roeien met de riemen, die wij hebben. Wat geeft het of wij al betoogen, dat de Oostenrijkers of de Uruguayers of de Engelschen een prachtig shortpassing spelen. Wij kunnen er met ons tegenwoordige team niet aan denken dit spel te spelen. In de eerste plaats omdat wij het niet kunnen, ten tweede, omdat onze tegenstanders ons geen tijd geven het te leeren of zelfs aan te wenden en ten derde, omdat onze velden zich er niet toe leenen. Wij mogen dan met bewondering het spel der Oostenrijkers dezen zomer ge zien hebben, men vergete echter niet, dat op een slecht, door den regen gedrenkt Hollandsch tweede klasse voetbalveld, onge lijk en kuilig, zelfs van het allerbeste short- passingspel der Oostenrijkers niets terecht zou komen. Ik heb zelf te veel voetbalwed strijden in Weenen gezien gedurende den winter of na plasregens, om niet het verschil te kennen tusschen een ideaal partijtje zomer- voetbal, dat hier ten beste gegeven werd en datgene, wat nu en dan in den winter in Weenen zelfs gepresteerd wordt. Men kan nu eenmaal bijv. een eerste klasse Engelschen voetbalground, waaraan jaarlijks duizenden ponden aan onderhoud gespendeerd worden, niet vergelijken met een tweede klasse Hol landsch voetbalveld in de Meer of in den IJ-polder. Om al de zooeven aangegeven redenen ben ik overtuigd, dat elke poging tot shortpassing in de wedstrijden, die ons dit seizoen nog resten, tot een ondergang van ons eerste elf tal moeten voeren. Wij moeten tegenover het spel onzer tegen standers een longpassing spel stellen, hetgeen niet synoniem is met het spel van ,,trap maar raak", hetgeen mijn geachte tegenstander van heden schijnt te denken. Het longpassing spel vergt een veel grootere snelheid en zui verheid van denken, doch is in zijn afwerking gemakkelijker dan het ingewikkelde short passing, dat een buitengewoon lange samen speloefening vereischt. Men bereikt echter met een zuiver longpassing, gepaard aan een juist positiespel, dat de aanvallen veel vlugger en vinniger zijn, dat een schot, in tegenstel ling met het shortpassingsysteem, in volle IJZERWAREN EN GEREEDSCHAPPEN OP ELK GEBIED SPECIALE AANBIEDING le. Semi soft boord. 2e. 1 Paar extra aanzet manchetten. 3e. le Klas afwerking. REGULIERSBREESTRAAT 24 en 47 - 20 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 20