Stille Kracht. op één man. Niets is verraderlijker voor een club, dan wanneer zij het van 1 of 2 men- schen moet hebben, terwijl de rest er maar voor goed fatsoen bijloopt. Deze stelling kan Schr. dus bezwaarlijk handhaven, en als we dit voorbeeld aan de werkelijkheid (scl. A.F.C.) toetsen, dan wil ik daarmee alleen maar zeggen, dat de slechte resultaten, die A.F.C. de laatste jaren heeft bereikt, heusch niet alleen te wijten zijn aan de verkeerde spelmethode van één speler, maar dat de oor zaak ook wel eenigszins bij het restant van het elftal te zoeken is. Dat Schr. dit zelf ook inziet verklaart hij ons eenige regels verder, wanneer hij het korte spel van man tot man bespreekt; hij constateert dat dit spel op zichzelf heel goed is, maar dat het kundige binnenspelers ver- eischt. Flier erkent hij dus, dat onze binnen spelers niet kundig genoeg zijn, maar schuift de fout daarvan op rekening van den spil. De eenige oplossing is dus, dat juist deze binnenspelers eens hun hoofd gaan gebrui ken en leeren inzien, dat men er alleen met enthousiast „sjouwen" niet komt. Juist door berekend voetbal heeft men meer kans een Vraagt Kreymborg's Abonnementstarieven Onverhoogde Prijzen. Schitterende Coupe wedstrijd te winnen, dan met sympathiek, doch veelal onproductief, „sjouwen". Schr. spreekt jammer genoeg niet over het befaamde Engelsche en Oostenrijksche spel, dat toch in hoofdzaak gebaseerd is op tech niek en ploegverband. Wanneer iedere speler zich een goede tech niek heeft eigen gemaakt en daarnaast zich beijfert om den bal naar een speler van zijn eigen partij te spelen, kortweg dus: (zuiver samenspel), dan moet de taktiek vanzelf vol gen, want de spelers leeren elkaar begrijpen en aanvullen en het spel zal voor hen niet ontaarden in een geestdoodend gedraaf, maar men zal gemakkelijker spelen en het tempo kunnen opvoeren. Het beste bewijs hiervoor leveren de Engelsche en Oostenrijksche profs, die toch, van origine, geen „intellectu- eelen" zijn, en die toch zoo „verstandig" voetbal spelen. Late men nu niet aankomen met de alleen zaligmakende idee van open of kort spel; het verloop van iederen wedstrijd zal voor eiken speler momenten brengen waarop hij beide typen afwisselend kan toepassen en door deze variatie zal de beteekenis van het spel toenemen. Wat onze binnenspelers missen is een goed begrip van positiespel (vrijloopen als men den bal niet heeft) en als Schr. spijkers met koppen wil slaan, dan zij hem hier één der grondfouten van ons slechte spel aange toond. De meeste voorhoedespelers beginnen eerst dan te denken, wanneer hun de bal wordt toegespeeld en zijn dan dikwijls niet in staat „iets met den bal te doen". Welke conclusie trekt Schr. stilzwijgend?: onze voorhoede kan nu eenmaal geen aanval opbouwen, dus moeten we het hebben van het trap maar raak-systeem, dat soms zelfs gevaarlijke momenten doet ontstaan, maar waardoor wij ons ten eenenmale aan het Ge luk toevertrouwen, dat aan ernstiger vorms- wisselingen onderhevig is dan het meest gril lige voetbalelftal uit onze competitie. Dit is ten eenenmale onjuist, en wij zullen veel meer bereiken, wanneer wij onze grond fouten verbeteren, dan wanneer wij ons hul peloos neerleggen bij de gedachte, dat we het toch niet leeren. Waarom heeft A.F.C. een trainer geno men?: Om te leeren voetballen, en niet om ons te troosten met de gedachte, dat we goed voetbal niet kunnen spelen, en dat we het dan maar met het beste surrogaat ervan probeeren. Daarvoor hebben we geen trainer, want in dat geval zouden we het beter zon der hem kunnen stellen. Van een smaakvol gekleed heer gaat een zekere stille kracht uit, die ongetwijfeld tot zijn welslagen in het leven van groot belang is. Zorg ook voor die stille kracht in üw leven. Laat Kreymborg's Kleeding, van prima coupe, een voudig en smaakvol, ook üw stille kracht zijn Kreymborg kleedt U goed ea goedkoop1 - 17 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 17