en PAPIEREN ZA de kanthalfs den middenmoot der aanval- linie. De wingspelers moeten dit weten en ieder keer als jij den bal hebt, reeds voor uitsnellen om die prachtige throughpass, die je kunt geven, te ontvangen. Het geven van een juiste throughpass is moeilijk, maar als hij goed is, dan is er ook 75 kans op een goal. Hebben je winghalfs den bal, dan moet jij je steeds onmiddellijk vrijmaken en positie kiezen om dien bal op de juiste wijze ge centerd te kunnen krijgen. Het spel, zooals ik het thans aangeef, is veel minder vermoeiend voor den centerhalf, dan het tot nu toe gevolgde en je zult daar door in staat zijn je zwaarste werk: het af nemen van den bal, beter te verrichten. Bo vendien zul je gedurende den geheelen wed strijd op het psychologische moment, dien extra-decimeter snelheid in reserve hebben, die soms het verschil tusschen een overwin ning en een nederlaag beteekent. Amici Neseker en Dijkhuis. Jullie zijn goede halfs, wat afnemen betreft. Jullie zit ten er op, als de bok op de haverkist, maar als je met groote moeite den bal vrij gekre gen hebt, dan is de afwerking zoek. Ook al weer door dezelfde fout, die Wittebol maakt. Jullie geven den bal aan de buitenspelers vlak langs het lijntje. Roel en Tonnie zitten dan tusschen den aanstormenden back en de kalk- streep, „between the devil and the deep sea." Zij halen dan diep adem, trekken het hoofd tusschen de schouders, nemen een schuiver en spankeren (er is geen andere uitdrukking voor) in de richting van de cornervlag, tot het balletje door den back, zachter of harder, tusschen de toeschouwers op de tribune ge plaatst wordt. Speel dus, als je den bal vrij hebt, naar den centerhalf of de binnenspelers en het nuttig effect van jullie zwoegen wordt met duizend percent verhoogd. Nog een paar tips voor de halfs. Zoodra de keepers van beide zijden éénmaal inge trapt hebben, moet jullie hun lengte kennen. Als cricketers zullen jullie weten wat ik be doel. Neem maar van de plaats, waar de bal pitcht een richtinglijn naar de trbiune. Het zal eiken keer slechts een paar meter ver schillen. Wanneer er een bal door den keeper in getrapt wordt en je hebt een ,langere tegen stander voor je, die den bal wil headen, ga dan niet achter hem staan, maar naast hem. Op het moment, dat hij den bal nemen wil, zet je hem met den schouder op zijde. Dit voorkomt vele vrije schoppen, die gisteren uitgedeeld werden, omdat de scheidsrechter, terecht of ten onrechte, meende dat er in den rug geduwd werd. En nu mijn vrienden de voorhoedespelers. Jullie kunt er zeker van zijn, dat elke verde diging van onze tegenstanders volgens een zeker dekkingssysteem speelt. De back dekt öf den binnenspeler öf den buitenspeler. De kunst is nu een dergelijke verdediging uit elkaar te trekken. Dit kan zeer goed gedaan worden door het naar binnenloopen van onze buitenspelers, terwijl de binnenspeler auto matisch zijn plaats op de wing inneemt. De verdediging weet dan niet, wat haar onmid dellijk te doen staat en wie den thans op de lijn staanden binnenvoorwaarts moet dekken. Door deze manoeuvre heb ik reeds menige goal zien maken. Nog eenige opmerkingen: Zinloos koppen is even erg als zinloos trappen. Indien er bij een hoogen voorzet geen redelijke kans bestaat, dat de voorhoe despeler den bal buiten bereik van den kee- 4 - 15 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 15