DE A.C.C. IN 1931. Schreef ik reeds in een vorig artikel om trent de oefeningen, thans wil ik gaarne op het wedstrijdwezen der eerste klasse wijzen. Zolang de N.C.B. volgens het systeem „de Meijere" zal laten spelen, zoolang zal men nooit of te nimmer een zuiveren eindstand bereiken. Slechts V. O. C. en P. W. hebben wij tweemaal ontmoet, de overige vereeni- gingen ontmoetten wij maar eenmaal en wel uit of thuis, naar gelang men het vorig jaar de clubs uit of thuis ontmoet heeft. Elkaar tweemaal ontmoeten is niet doen lijk, want daarvoor is de competitie te groot, dus een zuivere eindstand zal nooit bereikt worden, al ging ook dit seizoen het kam pioenschap naar het sterkste elftal. Een splitsing zal dan eerst mogelijk zijn in dien alle N.C.B.-vereenigingen water in den wijn willen doen en het algemeen belang vóór het persoonlijke zullen laten gaan. Dat de N. C. B. indertijd clubs als Ajax, Phoenix, Hilversum en Quick Nijmegen bij keuze ge promoveerd heeft, de fout heeft ingezien, deze drie vereenigingen weder naar de over gangsklasse verhuisd zijn, doch verder niet gegaan is om de eerste klasse weder op een basis van gelijk aantal uit en thuismatches terug te brengen, pleit niet voor doortastend heid. Men kan verscheidene schema-ontwer pen om een hoofd-klasse of eerste klasse op ouden voet te maken en zelfs clubs als: P.W. Quick, Philips en Hilversum tevreden stellen. Maar het nieuwe puntenstelsel belette dit seizoen iedere verandering in de eerste klasse en zoo zijn wij met het probleem „hoe wordt de eerste klasse?" nog even ver als voor jaren terug. Dat vroeg of laat veranderingen in treden staat voor mij vast. Ook veranderin gen in het puntenstelsel zullen wel weder uit gebroed worden, maar zoo zot als wij ze in 1931 geprobeerd hebben, zullen ze wel nooit meer aan eene N.C.B.-vergadering voorge legd worden. Het programma zat voorts allerscheefst in elkaar en ook hierin dient hoe-dan-ook ver andering te komen. Dat wij maar alles als zoetekoek dienen te slikken wat een N.C.B.- secretaris voorschrijft, omdat hij gebonden is aan afspraken van andere vereenigingen, gaat ook niet meer aan. Zoo speelde A.C.C. in Mei reeds 4 van haar 6 thuiswedstrijden. Blijven over: Juni, Juli en Augustus. Van begin Juli tot begin Augustus speelde A.C.C. slechts een paar Zondagen en gedurende Augustus is het voorgekomen, dat geen der drie Amsterdamsche vereenigingen geduren de 2 weken achtereen een match te Amster dam speelden. Wilde men cricket zien, dan had men naar den Haag te trekken, daar Rood en Wit, noch Haarlem in dien tijd te Haarlem speelden. V.R.A. b.v.: was in Juli tot zoowat half Augustus zonder wedstrijden. Dat spelers van verschillende vereenigingen gaarne de Flamingo-toeren door Engeland meemaken, is best te begrijpen, zelfs toe te juichen, maar daarvoor mag het competitie programma nog niet stil liggen. Voorts werd nog gedurende het seizoen het programma keer op keer gewijzigd. De match: A.C.C.Elders en Fyfes, oor spronkelijk vastgesteld op 9 Augustus moest verschoven worden naar 30 Augustus, om dat A. C. C. op 9 Augustus plotseling naar V.O.C. moest. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad voor een en ander geregeld was met de Rotterdamsche Clubs. De schuld ligt natuurlijk niet geheel bij den competitieleider, alle vereenigingen hadden ti - 7 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 7