firma J. A. BOSKAMP EN ZN. - OVERVEEN BB het begin af ons met woord en daad ge steund, steeds hun sterkste elftal gestuurd en op deze wijze een groote reclame ge maakt. Dan kwam er dit jaar nog iets bij: Blauw-Wit was onderaan geëindigd en slechts na de enerveerende wedstrijden tegen E.D.O. hadden Dorenbos c.s. zich in de eerste klasse weten te handhaven. Het win nen van den A.R.O.L.-beker is dus een mooie stimulans voor het komende seizoen! Nu moet eerlijk toegegeven worden, dat ons tournooi niet bijster sterk bezet was. „Achilles" en „Wilhelmina" waren, wat hun spelopvattingen betreft, zeker echte A.R.O.L.- klanten, maar, afgaande op wat Achilles te zien gaf, moet er in de Noordelijke Eerste Klasse toch wel zéér matig gevoetbald wor den! Het meerendeel der 2de klassers speelde gedecideerd beter. Een verheugend feit was het goede spel van A.F.C. Nu kon men toch zien, wat trai ning vermag. Het afnemen, het plaatsen, het was alles stukken beter en nu ook de stem ming in de ploeg aanmerkelijk prettiger was, kunnen we met vertrouwen het komende seizoen tegemoet zien. Wat was het weer bar vol! Vooral den eersten dag trok een onafgebroken stroom voetballiefhebbers langs den Wandelweg. Anderhalf uur na het openen der loketten was de open tribune schoon uitverkocht en om twee uur was de toeloop zoo geweldig, dat alle loketten gesloten moesten worden. Een speciaal woord van dank mag hierbij wel eens gericht worden aan onze leden, die ieder jaar weer zoo bereidwillig zijn, hun plaatsen af te staan en rond de consumptietent te bivakkeeren, teneinde de opbrengst van de overdekte maar zoo groot mogelijk te doen zijn. In het ledenloket had Jan Bosch plaatsge nomen, die met argusoogen de diploma's be loerde. Ik geloof, dat hij zelfs de Koningin niet zonder belastingkaartje doorgelaten had.' Was den eersten dag het weer prima en de voetballerij matig, de tweede dag bracht ruw, buiig weer, maar stond het spelpeil op veel hooger basis. De verrassing bracht Blauw-Wit, die, na haar onbevredigend spel van den eersten dag, thans prima voor den dag kwam. Speelde in den eersten wedstrijd tegen D.E.C. de factor geluk nog een vrij belangrijke rol, in de finale tegen Robur en Velocitas was Blauw-Wit weer de eerste klasser! Onder steeds stijgend enthousiasme van het publiek speelden Dorenbos' discipe len een prachtige partij voetbal. Robur liet zich evenmin onbetuigd, zoodat men een finale te aanschouwen kreeg, die nog lang in de herinnering zal voortleven. Reeds vóór het einde begon het publiek op te dringen en toen v. Gessel tijd floot, werd het veld overstroomd door een enthou siaste menigte, die haast niet tot zwijgen te brengen was, toen Galli met de prijsuitreiking begon. Het was een waardig slot van een waardig tournooi. een welverzorgd terrein verhoogt uw sportgenot een welverzorgd interieur verhoogt uw levensgeluk „welverzorgd" omvat zoowel het kleinste gebruiksvoorwerp als de geheele inrichting Vraagt eens aan: 5 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 5