J©Y1L" KONINGINNEWEG 212 dubbele doelstelling, de nagedachtenis van Ton van Lierop te eeren en den toenmaals diep in de put zittende A.F.C.-ers een hart onder den riem te steken en hen tot nieuw leven te inspireeren, de grondslag zou wor den voor een dergelijk jaarlijksch toornooi? Eenvoudig van opzet bleek deze eenvoudig heid in den loop der jaren een omstandigheid, welke de deelname voor velen aantrekkelijk maakte. Ook dit jaar hebben de deelnemers en toeschouwers zonder twijfel weer prettige herinneringen aan hun bezoek bij de A.F.C. meegenomen. Vooral den 2den dag is er met vuur om de overwinning gestreden, de finale was wederom uiterst spannend, het publiek bijzonder enthousiast, waartoe niet het minst het feit bijdroeg, dat Blauw-Wit, welks pres tatie ieder den eersten dag met angst en beven gadesloeg, op prettige wijze verraste, door zich geheel te herstellen en een spelletje te vertoonen, dat voor de competitie ver trouwen geeft en de verrichtingen der Sta dionclub met vernieuwde belangstelling te gemoet doet zien. Ik behoef wel nauwelijks te zeggen, dat het mij juist daarom bijzonder verheugde, aan Blauw-Wit den beker te kunnen overhandigen. Eveneens deed het ons genoegen, dat Robur et Velocitas met aantrekkelijk spel de finale, evenals verleden jaar, wist te bereiken en slechts na heftigen tegenstand sneuvelde, daarmede het bewijs leverend, dat zij beter kunnen, dan het verloop van het laatste seizoen zou doen vermoeden. Ieder A.F.C.-er hoopt dan ook, dat onze oude vrienden in de competitie even flink van zich af zullen bijten en ervoor zullen zorgen, dat zij een goed eind uit de buurt van de laatste plaats blijven. Tevens maak ik van de gelegenheid ge bruik, om allen deelnemers, scheidsrechters vertegenwoordigers der pers, A.F.C.-vrijwil ligers, kortom allen, die op een of andere manier tot het welslagen van dit 9e tournooi hebben bijgedragen en dat zijn er vele nogmaals hartelijk dank te zeggen voor hun prettige, sportieve medewerking en ,,last not least", het „Handelsblad", dat evenals de laatste jaren den 2den prijs beschikbaar stelde en onzen mede-oprichter, den heer F. j. Bernhard, die van zijn voortdurende be langstelling in zijn oude Club blijk gaf door de overige prijzen en souvenirs aan te bieden. De oorspronkelijke A.R.O.L.-beker moge nu wel in andere handen zijn overgegaan, de A.R.O.L.-geest, het A.R.O.L.-tournooi blijft bestaan. Reeds werd mij toezegging gedaan voor een nieuwen beker, waarmede wij de traditie zullen voortzetten en zoolang onze A.F.C. zichzelf blijft, zal ons tournooi den goeden naam kunnen behouden, welke het in 9 jaar met hard werken verkregen heeft. In mijn vorig artikel sprak ik den wensch uit, dat ons 1ste elftal nu eens goed voor den dag zou komen. Laat ik direct en met vol doening constateeren, dat onze wenschen in vervulling gegaan zijn. Na een zwak begin in den lsten wedstrijd overtroffen onze spelers in de 2de helft de verwachtingen. De voorhoede toonde de kunst van scoren beter dan vroeger te verstaan en met 53 werd de ex-eerste klasser „Wilhelmina" uitge schakeld. Had het lot ons niet in de tusschen- ronde geplaatst, dan hadden wij ook den 2den dag A,F.C. op het programma gezien hetgeen in jaren niet gebeurd is doch in die tusschenronde sloeg D.E.C. al dezen verwachtingen den bodem in. Ook in dezen wedstrijd heeft het niet aan spanning ont broken. In het algemeen was ons elftal in de meerderheid, doch door onzuiver schieten gingen talrijke kansen verloren. Toen D.E.C. NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ VAN J. V. D. PIJL TELEFOON 21649 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 2 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 2