B.S.A.-HOUSE Uw volgende motor zal toch een B*S.A» zijn? Firma J. NAHUIS - GROENLO niet eens, doch wist hare opvatting van deze opdracht toch niet precies te verklaren. Het is te apprecieeren, dat men deze opdracht thans heeft laten vervallen, waardoor ten minste deze onduidelijkheid in regel 17. is opgeheven. Jammer is het echter, dat men nog een kleinigheid over het hoofd gezien heeft. Op blz. 41, in de omschrijving van den strafschop in den regel zelf, staat ge schreven: ,,Een vrijq schop zal eveneens aan de tegenpartij worden toegekend, indien de bal niet naar voren is getrapt, enz., enz. Uit dit eveneens blijkt duidelijk, dat ook voor andere inbreuken op de bepalingen een vrije schop gegeven moet worden. Ik veroorloof mij dus aan de Spelregel- en Protestcommissie beleefd in overweging te geven, ook dit woordje „eveneens"' te schrappen, want dan is de zaak eerst zuiver en weet men precies waar wel met een vrijen schop gestraft moet worden. Indien wij door ons verzet aanleiding hebben gegeven, dat er meer duidelijkheid in de strafschopbepa lingen gekomen is, dan is onze moeite niet tevergeefs geweest. Van de Westelijke Districtscommissie van de Technische Commissie ontvingen wij een artikeltje onder den titel „Verbeter Uw Spel", met verzoek dit in ons clubblad te publiceeren. Gaarne voldoen wij aan dit verzoek en bevelen dit artikel in de speciale belangstelling onzer spelers aan. Ook wil ik niet nalaten onze spelers, maar niet minder onze Bestuursleden, Elftal-Commis sieleden en leiders van lagere elftallen op de door den K. N. V. B. uitgegeven boekjes: „Voetbal", „Beknopte leiddraad" en „Op voeding door en tot de voetbalsport", attent te maken. Het is nuttig en noodig van den inhoud dezer boekjes over spelverbetering kennis te nemen. Er is zéér, zéér veel uit te leeren. Aanvragen kunnen tot het Bestuur gericht worden. Van leiders gesproken, dit instituut heeft verleden jaar zoo goed ge werkt, mogen wij weer op de medewerking der heeren rekenen? Het corps moet ook nog uitgebreid worden. Wie wil dus Bestuur en E. C. assisteeren en de lagere elftallen ver gezellen? Ook de spelers zelf zullen er zéér dankbaar voor zijn. Geeft u dus zoo spoedig mogelijk op bij de Elftal-Commissie. I. H. GALAVAZI Amsterdam, 22 Augustus 1931. VEBETER UW SPEL! Bij den aanvang van het nieuwe seizoen stellen wij er prijs op, ons tot uw leden te richten met een opwekking om er toe mede te willen werken het algemeen spelpeil te verhoogen en om ambitie voor het spel, om het spel zelf. aan te wakkeren. De jongste resultaten, door het Neder- landsch elftal behaald, hebben allen verheugd en bij ons de verwachting doen ontstaan, dat deze ertoe bij zullen dragen om de leuze „spelverbetering over het geheele voetbal front te doen overnemen. Allereerst lijkt het ons noodzakelijk, in beknopten vorm, een en ander te zeggen over de werkwijze van de Technische Commissie. Sinds de Nederlandsche Elftalcommissie een meer uitgebreide opdracht ontving van het Bestuur van den N.V.B., werd door haar, onder den naam van Technische Commissie, een veel omvattende taak aanvaard. Niet alleen bleef de Technische Commissie belast met de samenstelling van het Neder landsche Elftal en de vertegenwoordigende elftallen, doch werd haar bovendien de ge heele technische leiding, in den meest uitge- breiden zin opgedragen. Kan men zich een aangenamer, maar ook verantwoordelijker opdracht indenken voor een ambitieus sportliefhebber, dan de gele genheid te verkrijgen om zich als lid dezer CEINTUURBAAN 11 Firma KAMP DE BOER, Garage „ZENITH" AMSTELVEENSCHEWEG 484-488. Houthandel Loonzagerij Komt daarom nu eens bij ons kijken. Wij hebben alle modellen voorradig vanaf f595.- in onze showroom: TELEFOON 24448 Hoofdagente voor Amsterdam en Omstreken van de B.S.A motoren t TELEFOON 10 Stoomhoutzagerij levert alle soorten Inlandsch bestekhout als beslagen Eiken Palen, bezaagd Eiken, Beuken en Iepen, Dwarsleggers en Wisselhouten voor I Spoor- en Tramwegen. Alvorens gij afsluit, vraagt prijs. A.F.G-ers, begunstigt onze adverteerders! 4

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 4