REUNI CAFÉ „ROYAL" deelnemers „Achilles'" en „Wilhelmina" als nieuwelingen optreden. Het is aan geen twijfel onderhevig, of deze beide oude clubs, aan welke wij uit lang vervlogen jaren nog de prettigste herinneringen hebben, zullen er het hunne toe bijdragen, om ons negende tournooi op dezelfde prettige, intieme wijze te doen verloopen, als dit tot nu toe altijd het geval geweest is. Prettig voetbal, zonder de helaas zoo dikwijls onaangename competitiesfeer. Reeds zoo dikwijls heb ik erop gewezen, dat het de grootste voldoening voor alles, dat A.F.C.-er heet, zou wezen, indien ons elftal eens verrassend voor den dag kwam. Er is gelukkig trouw geoefend, zoodat we in ieder geval mogen aannemen, dat het aan uithoudingsvermogen niet zal ontbreken. Het zal Zondag moeten blijken, of uit ons spelersmateriaal 'n bevredigende combinatie te vormen is. Hoe deze combinatie echter ook moge uitvallen, ik ben ervan overtuigd, dat alle spelers hun best zullen doen. Niet alleen omdat zij vol goeden moed zijn, om A. F. C. nu eens een goede beurt te doen maken, maar ook, omdat zij zich een plaatsje in de definitieve ploeg willen verzekeren. Jongens, denkt aan 't afgeloopen seizoen, denkt aan ons aller opoffering voor het trainersfonds, het eenige gebied, waarop ook de niet-spelers van hun clubliefde kunnen getuigen en jullie kunnen helpen, en ten slotte denkt aan je club, denkt aan A. F. C., dat in haar eigen wedstrijden zoo graag een belangrijke rol zou spelen! Komt Zondag in het veld met t vaste voornemen, om zóó goed te voetballen, als je maar ooit gespeeld hebt; dan is er al veel gewonnen! Afgesproken? Het zal niet ondienstig zijn, om hier tevens de nieuwste wijzigingen in de spelregels te memoreeren, welke door de Spelregel- en Protestcommissie op 20 dezer gepubliceerd werden. 1. 8ij foutief inwerpen wordt geen vrije schop aan de tegenpartij toegekend, doch moet de scheidsrechter den bal door de tegenpartij laten inwerpen. 2. De doelverdediger wordt geacht den bal te dragen, indien hij meer dan VIER passen doet, terwijl hij den bal vasthoudt of op de hand laat dansen. (Tot nu toe was dit bij meer dan TWEE passen.) Bij den vijfden stap moet hij gestraft worden. 3. Indien een speler, op wiens schoeisel een aanmerking gemaakt is, na herstel van dit euvel in het veld terugkeert, moet hij zich bij den scheidsrechter melden, anders is deze verplicht hem een waar schuwing te geven. 4. Trainers en clubofficials, die zich tus- schen 't veld en de afrastering bevinden, mogen geen aanwijzingen geven. De vereenigingen zijn ervoor verantwoorde lijk, dat deze opdracht nagekomen wordt. 5. Ten slotte nog een wijziging in de op dracht aan scheidsrechters bij Regel 17. Deze regel omschrijft het nemen van vrije schoppen, als daar zijn: beginschop, vrije schop en in het bijzonder de straf schop. Men zal zich misschien uit mijn artikel in de „Schakel naar aanleiding van de bespreking met de Protest-Commissie, her inneren, dat ik het standpunt dier Commissie omtrent het overnemen van een strafschop niet deelde, mij beroepende op de opdracht aan scheidsrechters, luidende; Ik kon mij dit niet anders verklaren, dan dat de tegenpartij een vrijen schop toege wezen krijgt, indien een der bovengenoemde vrije schoppen niet op de juiste manier genomen wordt, dus ook bij te vroeg inloo- pen. De Protest-Commissie was het daarmee NA AFLOOP DER WEDSTRIJDEN BIJ KONINGINNEWEG 212 TEL. 21649 van J. V. D. PIJL „Het is vanzelfsprekend, dat voor een overtreding van regel 17 ook een vrije schop moet worden gegeven." 3 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 3