0OSTERSCME TAPfJTEN Een PERZISCH Tapijt EEN WEEKJE BUITEN. Als je zoo ongeveer een twee jaar geleden in het cluborgaan schreef en de redactie weet met een zekere koelbloedige vasthoudendheid je elke maand eraan te herinneren, wanneer je epistel binnen moet zijn, dan moet je wel een ellendig onbarmhartig individu zijn om niet in je eversharp te klimmen en eenige samengeraapte volzinnen in clubkring publi citeit te verschaffen. Ik kan u intusschen wel vertellen dat als de wind niet draait ongeveer de helft van mijn bijdrage door den voor- gaanden zin wordt vertegenwoordigd, daar ik te Ruurlo les bains mijn intrek genomen heb en het geen stijl is te midden van het loeiende graan en het buigende koren blad vullingen te pennen. Hoe 't zij, ik zit hier als in de voorgalerij van mijn villa in de Preanger Regentschap pen (u weet wel, als u de Preanger binnen- fietst, laatste huis links). Is het wonder dat mijn gedachten afdwalen en ik al peinzende denk aan het verhaal van een planter aan zijn vriend? Deze planter dan wandelde met vrouw en schoonmoeder door de Preanger en zag plotseling een leeuw voor zich (je sterft daar van de leeuwen). „Enfin," zegt de plan ter, „zooals je dat altijd zult zien die leeuw ook niet van gisteren kijkt mijn schoonmoeder aan. Mijn schoonmoeder kijkt vuil terug en dat gaat zoo een paar maal op en neer." „Houdt op", zegt zijn vriend, „wat is er van dien leeuw terechtgekomen!" Ik peins verder en denk aan de allang- allang in mijn voortuin als plotseling het koren juist een koedikte ter zijde buigt en een ge werveld dier van genoemde dikte zich in de richting van mijn hotel begeeft. Zonder af te rekenen neem ik de beenen en slaag erin is een sieraad in Uw woning Grootste sorteering - Vakkundige voorlichting MUNT AMSTERDAM Het verkoopen van Perzische tapijten is een zaak van groot vertrouwen en men is verplicht zich vakkundig te laten voorlichten. Wij garandeeren onze tapijten en zijn gaarne bereid U met de finesses der Perzische Kleeden op de hoogte te stellen. 15 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! IIÉIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 15