G. J. EILERS Co. per posteeren en zichzelf en ons wijs trachten te maken, dat hij iets van zeilen af weet. Gé Bosch zal altijd met een geamuseerde glimlach het geval beleven. Correct in grijs colbert en met bolhoed. Tusschen haakjes: Gé is in staat om met de Nautilus naar de Noordpool te gaan en als hij er is, in de periscoop te klimmen en te zeggen: Een beetje koud is nie zoo? Jacques, waar zijn de ballen? En Jacques van Ooy? Mijn vulpen begint te stotteren als ik er aan denk, hoe Jacques, die er uit ziet of hij pas geweigerd heeft, Nederlandsch gezant te Washington te wor den, zich niet ontziet, vaders van kinderen onverhoeds te overvallen en door open staande luiken te kieperen. Volendam! Voor den buitenlander: „Spaander" en zijn typische schilderijen-col lectie voor ons: een haven met unieke kroegjes, waar het gezellig kletsen is met een nog niet tot cliché geworden Volendammer, die weet te vertellen van de stervende Zui derzee. Tot Henk Esser, als een bezige her dershond bij een troep weerbarstige schapen, ons naar boord jaagt en we weer vertrekken. Ouder gewoonte meent de schipper als die lui menschenkennis hadden, konden ze goud verdienen tien minuten na vertrek, dat we onweer krijgen en dat we dus naar huis moeten. Maar Henk Essers onvolprezen tact zorgt, dat we nog met volle teugen ge nieten van de zeelucht. En van de liederen van Sijmen Wit. Maar daar is auteursrecht op, dus die mag ik niet publiceeren. Zes uur: triomfantelijke intocht in Mo- Kalverstraat 43 - Telef. 35543 A. F. C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Trainingcostuums voor Athletiek Truien in diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondsreductieü kum. Gebruind, lichtelijk smoezelig, een beetje: wie doet me wat? Borrel, kleine Pool man en een prima indruk tegenover het vrouwelijk gedeelte van een meer dan uit gelezen A.F.C.-familie. Dan, zooals na een puik besteden Konin ginnedag, het vuurwerk ineens het plan: met de boot van de Munt naar Ober- Bayern. Een openrijtuigplan wordt net aan ver worpen en nadat we Dick en Arie, die in een boot naar Schellingwoude of zoo iets ge klommen zijn, aan boord getrokken hebben, vertrekken we. We hebben nog lang niet ge noeg gevaren! Voor het eerst sinds 1921 krijgt de botter- schipper gelijk: het gaat onweeren. En een jonge zondvloed jaagt ons onder de Munt- brug. Gé merkt voor het eerst, dat er onder de Munt water is en vindt het geval prima. De schipper waarschuwt ons voor de bocht en uit ons kamp wordt naar andere passa giers gebruld: „Dames en heeren, het licht gaat aan!" As we door de Beulingsloot varen, wordt „Kappie" weemoedig. „Hier woont m'n meisje," snikt hij, waarop diverse A.F.C.-ers hem trachten te troosten. Nat, maar heel huids enteren we Ober-Bayern. Dan merken we, dat Botje om 12 uur jarig wordt. Nog maals volksverhuizing en bij Eggers vieren de overlevenden „Bots jaardag". We eindigen, zooals we begonnen zijn, met koffie. Draaistroommotoren E. M. F, „Dordt De motor voor zwaar werk onder ongunstige omstandigheden HoofdvertegenwoordigersDE GOEDE 6 HUF Postbox 811 - Amsterdam-C. - Telefoon 31206 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 14

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 14