G. J. EILERS Co. JAARVERSLAG VAN DEN SECRETARIS over het seizoen 1930 van de AMSTERDAMSCHE CRICKET CLUB. (Slot) Nu er een verandering in het Hoofdbestuur van den A.B.L.O. heeft plaats gehad, ver trouw ik dat het matchveld beter onderhou den en beter gemaaid zal zijn dan in het af- geloopen seizoen. Dat liet te wenschen over. De Moederclub ging het niet naar den vleeze gedurende het afgeloopen voetbal seizoen en ik hoop van harte dat de A.F.C. aan het dreigende degradatiegevaar zal weten te ontsnappen. De heeren Willy Neseker en Staats waren zoo attent om de gemiddelden van de lagere elftallen bijeen te garen, terwijl de heer Bor- nemann zich met de gemiddelden van de hoogere elftallen belastte. In den afgeloopen winter maakten de hee ren Staats en Neseker propaganda onder de jongere A.F.C.-leden en hopen wij met eenig succes. Een nieuw scoringbord en boundaries zijn ons tegen den aanvang van dit seizoen toe gezegd door den heer Jan Prent en naar ver luidt is het jongere ras Prent druk aan den slag. De oefeningen in den winterkooi bleken een succes en aan de initiatiefnemers breng ik gaarne een warm woord van hulde. Ons aller vriend Piet Wessel ontviel ons gedurende den afgeloopen winter en jaren lang was Piet Wessel een steun voor onze club. Hij was een goed mensch, een fair en prettig tegenstander, een captain die de tegen partij begreep. Dat hij ruste in vrede. Het tienjarig bestaan werd vroolijk en op geruimd gevierd, terwijl wij ons in een druk bezochte receptie mochten verheugen en tal rijke blijken van belangstelling mochten ondervinden. Zoo ben ik genaderd tot het einde van mijn taak, A.C.C.'s wel en wee te beschrijven over het afgeloopen jaar. En mocht er al meer wel dan wee genoemd zijn, dan hoeft dat niet op rekening te komen van mijn gebruikelijke optimisme. Er is geen sprake van een hoogtepunt be reikt te hebben, van een terugval is echter evenmin sprake. Integendeel, er heerscht nu eindelijk eens een geest van beginnen aan een werk, aan een nieuw werk, de A.C.C. hechter en sterker te maken. En het is beter een nieuw werk te durven beginnen dan een oud volbracht te hebben. Dat moet en zal de kracht van onze cricket club blijven. Telken jare moet er een nieuw geslacht gereed staan, geholpen en gesteund door de ouderen, om de club verder te helpen. Maar helaas, is voor de meesten het ontwik kelen van activiteit en clubliefde slechts een ,,leus Bij verreweg de meesten. Dat opent gevaren. Gevaren die nu nog niet dreigen, maar er toch zijn. Velen meenen dat het nu, na tien jaar, welletjes is, dat zij nu eens een „zomer niets hoeven te doen" en anderen het nu wel op kunnen knappen. Ik hoorde het maar al te vaak gedurende het eind van den vorigen zomer. Maar ook meenen velen dat de A.CC. er nu ,,is". Met klem waarschuw ik tegen een derge lijke meening. Men behoeft heusch niet de wereldgeschie denis van cricket na te gaan om te ontdekken dat bovengenoemde meening op een dwaling Kal verstraat 43 - Telef. 35543 A. F. C. Shirts, Jerseys en Kousen Echte Hotspur-, Belrok- en Herculesschoenen Draaistroommotoren E. M. F. „Dordt De motor voor zwaar werk onder ongunstige omstandigheden HoofdvertegenwoordigersDE GOEDE S HUF Postbox 811 - Amsterdam-C. - Telefoon 31206 Trainingcostuums voor Athletiek Truien In diverse kleuren - Pullovers - Sportkousen Op Voetbalgoed belangrijke Bondsreductie 1 - 19 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 19