WIJNAND Co. nv H. REPKO Effecten Assurantiën ROKIN 91, Amsterdam Toen we ons dan weer goed en wel als heeren vermomd hadden en naar Eggers wa ren teruggekeerd, werd opgemerkt, dat er ons nog één ding ontbrak om den cricketdag vol maakt geslaagd te doen zijn, en dat ééne ding was wat uw vlijmscherpe intellect natuurlijk al lang vermoedde: een overwinning in En schedé van onze eerste op P.W. Den uitslag van dien wedstrijd kwamen we al op zeer bizondere, maar daarom niet minder verblij dende wijze aan de weet. Dat ging zóó: Om ongeveer half acht werd geconstateerd, ,,dat we natuurlijk verloren hadden, want dat we anders allang een telefoontje hadden gehad En dat méénden we! Een half uur later werd er getelefoneerd voor ondergeteekende: het was Jan Walther, die bleek op te bellen voor een wissewasje, dat natuurlijk geen haast had, (althans zoo werd aan deze zijde van de lijn geoordeeld, al dacht hij er natuurlijk anders over'). Vermeld dient te worden, dat het toen al flink regende en we op het terras bij Eggers onder het scherm zaten. Een minuut of tien daarna werd uw dienaar op nieuw aan de telefoon gevraagd: op dat mo ment had de flinke regen zijn plaats afgestaan aan een zondvloedje in zakformaat: Willem, de kellner, kreeg dan ook opdracht te zeg gen, dat er geen doorkomen aan was: hij kwam terug met de boodschap, „dat het de zelfde meneer van daarnet was, die bleef aandringen", hetgeen hem echter niet baatte. Het geheele geval was alweer vergeten, toen een paar minuten later Willem schoorvoetend aan ons tafeltje kwam met de mededeeling, dat „die meneer" had willen zeggendat A.C.C. I in Enschedé met 28 runs van P.W. gewonnen had". Aangezien dit orgaan in handen komt van een zeer gevarieerde lezerskring, zoowel wat leeftijd als wat levensopvatting betreft en het betamelijk is niemand onnoodig te kwetsen of onaangenaam te zijn, zal ik mij er toe be perken onze reactie op dat onverwachte, heuglijke nieuws in zeer gereserveerde be woordingen weer te geven. Allereerst vloog schrijver dezes naar de telefoon, trachtte den Heer Walther met matig succes wijs te maken, dat de zondvloed voorbij was en verzocht bevestiging van het bericht en ja: Vaz-Dias had het zoo juist om geroepen! Het was toevallig de derde maal in suc cessie, dat we P.W. uitspeelden: evenals bij de vorige wedstrijden stond om 23 uur een flink aantal enthousiastelingen aan den uit gang van het C.S. op het elftal met umpire Bromilow te wachten. Maar welk een verschil in stemming met de vorige jaren: zoowel in 1929 als in 1930 werden we op het laatste nippertje en geheel onverwacht in Enschedé geslagen, doch thans hadden we nog wel zonder de bowlers Eldridge en Börnemann gezegevierd! Het elftal „straalde" dan ook. Captain Oliver niet het minst! En geen won der: zelf had hij de uitstekende bowling- cijfers van 8 voor 37 uit een totaal van 145 en al zijn mannen hadden dubbele cijfers ge maakt met twee of drie uitzonderingen, waar onder Herman Furstner, die de eenige nul had, waar hij ook al niets aan doen kon, want vóór er één bal op hem was gebowld viel het wicket van zijn partner: wel sneu! Daarnaast was vooral de vreugde van Piet Sanders groot, die zelf 60 runs scoorde en met blijdschap hoorde, dat zijn zoon met 2 voor 2 in het derde had gedebuteerd! Er werd nog even nagepraat en toen was het einde daar van een dag, zooals onze ge schiedenis er weinige, misschien geen één kent, een dag zooals elke cricketdag voor alle cricketers moest zijn, maar omdat zulks nu eenmaal niet gaat, zullen wij ons met een paar van die dagen minder moeten behelpen. De aanvoerder van het derde. Amsterdam, 1516 Juni 1931. Telefoon 32144 - 47687 - 49209 Reguliersbreestraat 24-47 Deelt den prijs welken U betaalt voor een Repko Hoed door het aantal dagen dat U hem draagt en U zult tot de conclusie komen dat een Repko Hoed werkelijk economisch is. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 18 -

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 18