J.L. H. SMITS Café „Moderne" Ijzerwaren en Gereedschappen op elk gebied den. Zoo op het oog moge het totaal van 66 gemakkelijk voor het derde bereikbaar schij nen, doch de practijk wees heel anders uit; de eerste vier batsmen verzaakten schromelijk hun plicht, zoodat toen Lindner en onder- geteekende als nummers vijf en zes het be- stuursstandpunt op de mat begonnen uiteen te zetten met een stand van 4 voor 19 het er voor het derde hoogst bedenkelijk uitzag. Doch deze batsmen deden een aangename ontdekking, n.l. dat ze zoowaar nog runs konden maken, zoodat, toen Lindner na een hard geslagen, goedgespeelde 36, waaronder twee zessen, te hebben gescoord uitging (den eerstvolgenden bal door zijn partner ge volgd) het totaal boven de 80 was gerezen: het was jammer, dat de staart hierdoor niet tot grooter daden werd geïnspireerd, want voor 92 zaten allen weer aan den kant. Met nog 2 uur 20 minuten speeltijd besloot Buijs mede met het oog op het heerlijke warme weer -. nog een kansje te wagen. Dit maal hadden de mannen van het vierde er beter het oog in: ondanks het feit dat één hunner beste batsmen, W. Neseker, inmiddels ter receptie zijner zuster was getogen, scoor de het vierde in een goed uur voor het verlies van slechts enkele wickets 76 runs, waarbij de voetbalscriba W. Brusse, zijn cricket collega Lindner overtroefde door een vrij- en blijmoedig gespeelde 56 not out te scoren. Toen sloot captain Buys listiglijk zijn innings, de tegenpartij in de impasse brengend hetzij den tijd nog 1 uur 5 minuten uit te spelen, hetzij 51 runs te scoren. Cricketers weten hoe onbehagelijk derge lijke posities voor de batsmen zijn: en niet alleen voor de batsmen: een deel van het groote contingent vrouwelijke supporters ge raakte in deze phase van den strijd zoozeer onder den indruk van den emotioneelen kamp, dat derzelver slechtere wederhelften het wenschelijk achtten, dat zij zich van het speel veld terugtrokken (booze tongen beweerden, dat hun kinderen gevoederd en onder de wol gestopt moeten worden). In het paviljoen (lees: de luie stoelen aan de boundary) ontspon zich middelerwijl nadat het openingspaar naar de wickets was gegaan de navolgende dialoog: Welke orders heb je den batsmen mee gegeven?" ,,Geen." ,,Ja: geen! want indien ik ze opdraag te trachten de runs te maken, dan komen ze terug en zeggen te zijn uitgegaan omdat ze hitting-orders van me hadden meegekregen, en indien ik ze opdraag tegen den tijd te vechten, dan zeggen ze na terugkomst van de pitch, dat „prikken geen cricket is en ze daardoor uitgingen": nu ze geen instructies mee hebben, mogen ze „make the best of it"." En dat hebben ze gedaan: toen er nog een kein half uur te spelen was, bleken Piper en Smale goed ingespeeld, terwijl de stand 2 voor 44 was: Jan Buijs geloofde het toen wel en gaf de ontbrekende 7 runs aan het derde cadeau, zoodat te ruim kwart over zes allen voldaan uit het veld gingen: ongeveer tien minuten eerder had een gebroken tweede elf tal (o.a. zonder Spruijt, J. Prent Jr., H. H. Furstner, Inglis Arkell) op de A.C.C.-helft van het B-terrein een sprekende overwinning op Albion behaalde. Wat de stemming bij onzen wedstrijd be treft moge worden volstaan met het noemen van namen als Willy Brusse, J. Wijnand, J. Walther, P. Lindner, Max de Bruin, H. Smale, Jan Bosch, enz. als deelnemers» en ieder begrijpt, dat er tusschendoor heel Wat gevoerd en gelachen is. Zoo we al een onvergetelijken dag achter den rug hadden met drie elftallen op één veld, die alle een hoogst aangenamen dag gè- passeerd hadden, „the topic of the day" zat nog in de pen, of liever gezegd, in de radio. C. J. DE BOER Lcidscheplein 19-21, Amsterdam HET GROOTE TREFPUNT Warmoesstraat 42, Amsterdam HEILIGEWEG 26-28 CONCERTEN - KOUDE SCHOTELS - 17 - A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 17