„WIJ ZULLEN HANDHAVEN Het is bewaarheid. Met eere hebben wij kans gezien van de onderste plaats af te blijven en op de 8ste plaats te eindigen met hetzelfde aantal punten als verleden jaar, doch beter doelcijfers, met onder ons Storm vogels II en R.C.H. II. Mannen, hulde en nogmaals hulde. Of het komt, dat dit jaar nog versch in het geheugen ligt, ik weet het niet, maar het wil mij voorkomen, dat de strijd thans zwaarder was dan andere jaren en de eindspurt feller. Hoe het ook zij, wij hebben voor minstens één jaar bijgeteekend en velen van onze op komende spelers zullen ook weer de kans krijgen in de Reserve l e klasse zich langza merhand voor te bereiden op het dorado van eiken voetballer, n.l. het 1ste elftal. Allereerst zullen wij nog even terugkeeren tot onzen laatsten strijd, die tegen Z.F.C. II te Zaandam, waar wij tot dusverre in de 4 afgeloopen jaren nog slechts één keer hadden gezegevierd. Veel moed gaven onze tegen standers ons niet voor den wedstrijd, maar dit was geen bezwaar. Wel liepen; zij fel van stapel, toen Ha.n Ruys meende rustig en niet zenuwachtig na den aftrap te kunnen ingrij pen, en Veen weldra 2 bijzondere moeilijke ballen te verwerken kreeg, dat hem echter prima afging. Het beste van het spel heeft doorgaans Z.F.C., maar onze achterhoede verdedigt op de bekende soliede wijze en voorloopig is er dan ook geen vuiltje aan de lucht. Aan den anderen kant blijkt echter wel voor de zoo- veelste keer, dat feitelijk de voorhoede te zwak is en ook thans geen 'hooge score zal maken. Het moet meer bij verrassing komen dan wel van regelmatig goed opgezette aan vallen. Opgelegde kansen zien wij dan ook practisch niet, terwijl het uiterst drooge veld aan de spelers hooge eischen stelt om bal- contröle uit te oefenen. Als bij een aanval van den Z.F.C.-linkervleugel Stredmeyer en Dijkhuis blijven staan in de stellige meening, dat het buitenspel is, wordt ons dit noodlottig en scoort Z.F.C. Tot de rust komt er geen verandering in den stand. Bij de thee worden de koppen bij elkaar gestoken. Een beetje onrust bij de jongeren wordt bedwongen en besloten wordt de op stelling van de voorhoede te wijzigen, het- welk in elk geval een beduidende verbetering bleek te zijn. Het spel wordt met wisselende kansen ge speeld. Hoewel stevig, is gelukkig ditmaal van ruw spel geen sprake, terwijl scheids rechter Theo Bosch zorgt voor een strakke leiding, die hem geen enkele maal ontglipt. Langzaam maar zeker verstrijkt de tijd, zonder dat er aan een van beide kanten doel punten komen. Voor ons zoo van bijzonder belang, daar het verliezen kan beteekenen degradatiewedstrijden spelen, gelijk spelen waarschijnlijk een beslissingswedstrijd noo- dig maakt en winnen ons definitief in veilig heid brengt. Een kwarter voor 't einde krijgt Daan Ellens den bal, centert naar Roelof van Nek, die na een man gepasseerd te hebben op doel afgaat met naast hem zijn broer, voor wien hij op het laatste moment den bal laat lcopen, en die met een hard laag schot (een „werkmans-schot", niet waar Willy Brusse?) het genoegen smaakt den gelijkma ker te fabriceeren. Aan toejuichingen geen gebrek. Het was dan ook één van die heer lijke voetbalmomenten, die niet gauw verge ten worden. Nog kregen wij de kans om den winnenden goal te scoren, doch Dijkman en Löhle faalden, terwijl een goed schot van Daan Ellens over de lat ging. Enfin, het einde bracht ons een gelijk spel met alle mo gelijkheden. Op deze mogelijkheden was gerekend. Wim van Dijkhuizen had zich gaarne bereid verklaard om op hetzelfde uur, dat wij tegen Z.F.C. II speelden, in Haarlem naar de „con currentie" te gaan om den wedstrijd E.D.O. IIR.C.H. II te zien en vervolgens om half zes een telefoontje naar Zaandam te geven, waar wij natuurlijk druk bij Koopman bespra ken of we „binnen" waren of niet. Het tele foontje bleef niet uit en in spanning ging schrijver dezes snel naar de telefooncel. Even wachten nogDaarnaHoe 'heb je gespeeld?" 11 was het antwoord, waarop gerepliceerd werd met: „Dan kan ik je feli- citeeren, want R.C.H. II heeft verloren met 2-1." Jan Veen, die meegeloopen was naar de cel, bracht het groote nieuws prompt over en een uitbundig gejuich was het gevolg, dat daarna nog eens wat toenam. We zijn met een groepje prettig bij elkaar gebleven, een gezellig bitteruurtje (dat mocht dezen keer zeker wel), een prettig bootreisje naar Amsterdam en een „gemüt- liches Beisammensein" voor de rest van den avond. Ziedaar het einde van een prettig, doch moeilijk seizoen. Als we een en ander nog eens de revue laten passeeren, dan stemt het zeker aange naam, dat momenteel eenige 2de elftallers de eer waardig zijn gekeurd om regelmatig voor het eerste uit te komen (Stradmeyer, - 9- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 9