den. A.F.C. behoeft geen degradatiewed strijden te spelen, dat is het groote feit het welk ons allen met vreugde en diepgevoelde dankbaarheid vervult. Dankbaarheid voor de wijze waarop onze eerste elftallers hun plicht begrepen en hun taak volbracht hebben. Vooral in dezen laatsten wedstrijd werd her haaldelijk zeer mooi voetbal gedemonstreerd. Nu moge men wel zeggen, dat zulk spel in dergelijke wedstrijden feitelijk niet practisch is en de open forsche speelwijze van Hol- landia meer kans op succes geeft, we hebben in ieder geval getoond, dat A.F.C. nog voet ballen kan en, als het moet, nog altijd tot iets goeds in staat is. Verblijdend was het ook te zien, hoevelen zich hadden opgemaakt om deze laatse zenuwsloopende uurtjes met ons eerste mee te maken. Deze circa 200 sup porters hebben anders weer volop emoties gehad. Spanning van den eersten rang. Al direct na het begin werden de zenuwen op een zware proef gesteld. De Hollandia-voor- hoede, speciaal de linkervleugel, ging er eenige keeren zóó bliksemvlug tusschendoor, dat de schrik ons om het hart sloeg, vooral toen een kanjer van den linksbuiten door den paal gekeerd werd. Onze achterhoede wist echter ongelukken te voorkomen en langza merhand begonnen onze jongens aan de eigenaardigheden van het met welig gras be groeide speelveld te gewennen. De voorhoede wist zich kansen te scheppen. Lungen pro beerde zijn gevaarlijke schoten af te vuren, doch het is Dorenbos, die eindelijk een ver warde situatie voor het Flollandia-doel met een zacht balletje in den hoek tot oplossing brengt en ons de leiding bezorgde. Onze vreugde valt niet te beschrijven! In plaats van nu het offensief tegen het eenigszins van de kook gebrachte Hollandia met volle kracht voort te zetten, spéelde men blijkbaar min of meer gerustgesteld verder en gaf daardoor Hollandia gelegenheid zich te herstellen. Waarvan men overigens dankbaar profiteer de. Een doelpunt was het logisch gevolg, doch werd wegens hands geannuleerd. Het was echter uitstel van executie, want een minuut of 5 voor de rust kwam het verwachte en verdiende tegenpunt. Rust 11. Na de hervatting dreigde het gevaar om beurt voor beide doelen. Eens denken we Hollandia te zien scoren, doch weer treedt de paal als red der op. Lungen werd zwaar bewaakt, maar als hij er weer eens alleen op af trekt, weet hij, alhoewel gehinderd, een schot te lossen, dat in den uitersten hoek via den paal doel treft. Hollandia trachtte toen op te dringen, doch gaf daardoor tevens onze voorhoede meer vrij, hetwelk in een serie goede aan vallen, zoowel van rechts als van links, tot uiting kwam. Een zonderling incident deed zich voor. Vóór den wedstrijd had aanvoer der Knopper, onze gewoonte getrouw, voor gesteld, dat gedurende den geheelen wed strijd invallers toegestaan zouden worden. De Hollandia-captain maakte hierop de reserve, dat zulks het laatste kwartier niet meer zou gebeuren, waarbij wij ons natuurlijk moesten neerleggen. Als Hollandia dan een mannetje vervan gen wil, blijkt, dat dit kwartiertje reeds en kele minuten is ingegaan, zoodat de invaller zich weer verwijderen moest. Dat Knopper zich ook aan de door H. zelf voorgestelde afspraak hield was volkomen begrijpelijk. Dan hadden ze maar niet met zoo n onge bruikelijke beperking moeten komen. Blijk baar nam men het èn den referee èn A.F.C. zéér kwalijk, dat zij zich aan de door Hol landia zelf geproponeerde afspraak hielden. De stemming werd er niet beter op. Nog en kele verwoede aanvallen van H. .alsmede verschillende doorbraken van de A.F.C.- voorhoede, waarbij de H.-keeper herhaalde lijk op fraaie wijze redde, en toen klonk het eindsignaal, hetwelk A.F.C. zoo vurig ver langde en welverdiende veiligheid bracht. Op het veld, in de kleedkamer en later in het Stationskoffiehuis leek het wel of een kampioenschap behaald was. In den trein troffen we de niet minder gelukkige Blauw- Wit-familie en hier gold met recht: gedeel de vreugde is dubbele vreugde! We hebben ons van harte met Blauw-Wit over haar schitterende 41 overwinning verheugd. Ten slotte nog een woord over de leiding van den heerWey uit Rotterdam. Het was in één woord af. Van af de eerste minuut werd iedere overtreding gestraft. Het regen de vrije schoppen, waarvan het leeuwendeel gelukkig niet tegen ons genomen moest wor den. Men mag hieruit niet concludeeren, dat H. ruw speelde, doch zulke leiding werkt preventief en als alle leiders eens een paar jaar zóó optraden, kwam het Hollandsche voetbal zonder twijfel op hooger plan. En daarmee is een veelbewogen seizoen ten einde. Wederom hebben we een lesje gehad om nooit te vergeten. Het feit, dat we tegen D.E.C. en Zeeburgia met 4 en tegen Hollandia met 5 2de elftallers zulke mooie resultaten behaalden, is een vingerwijzing. Wij hebben beslist zeker voldoende, bruik baar materiaal, spelers die, als het er op aan- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 6

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 6