ste weken terugzien, met voldoening in het besef je plicht gedaan, en de oude A.F.C. voor de schande der degradatie bewaard te hebben. Play up, A.F.C.-ersU Op gevaar af toch nog aanspraak te maken op een abnormale plaatsruimte in ons nu een maal altijd vanwege de financiën aan zekere beperkingen gebonden maandblad, kan ik niet nalaten hier de geste van T.O.G. te memo- reeren, dat op den avond vóór de behandeling van het protest A.F.C.Z.V.V. de volgende vereenigingen in vergadering bijeen riep: D.E.C., Zeeburgia, Spartaan, D.W.S.. V.V.A., Hollandia en Z.V.V. Teneinde de bedoeling dezer vergadering weer te geven, zal ik de door den Voorzitter van T.O.G., den heer P. M. Ackema, geteekende uitnoo- diging woordelijk aanhalen (natuurlijk niet aan ons gestuurd!): „Wij willen daarom niet eens lans breken „voor I .O.G., doch wel meenen wij te mogen „protesteeren tegen de ergerlijke wijze waar- ..op en door den K.N.V.B. en door „de „Sportkroniek", de eventueele degradatie der „vereeniging A.F.C. wordt verdedigd en in „zeker opzicht A.F.C. wordt bevoordeeld. „Wij meenen diverse aanmerkingen te kun- „nen doen gelden, waartegen bij den „K.N.V.B. moet worden geprotesteerd. Dit „zou niet alleen ten goede komen aan ge doemde vereenigingen, doch lijkt het ons „ook voor uw vereeniging van groot belang, „dat wij ten opzichte van de eerlijke sport- „opvatting weten waar wij in den vervolge „aan toe zijn. „Mocht u, naar ik vertrouw, instemming „hiermede betuigen, dan zouden wij u willen „voorstellen om a.s. Donderdag of Vrijdag „ter vergadering bijeen te komen en daartoe „2 of 3 afgevaardigden te willen aanwijzen. „Het protest A.F.C.Z.V.V. wordt a.s. „Zaterdag behandeld." De vergadering heeft plaatsgevonden. Naar ik bij geruchten hoorde, was de belangstel ling zeer gering en het resultaat naar ver houding. Z.V.V. schijnt ook aanwezig ge weest te zijn, hetgeen mij in verband met het den volgenden dag te behandelen protest, eenigszins zonderling voorkomt. Commentaar is overigens bij de geste van T.O.G. over bodig. Dergelijke sportieve opvattingen spreken voor zich zelf, en demonstreeren slechts wat er tegenwoordig in de voetbal wereld te koop is. Hiermede eindig ik mijn overzicht wat ons eerste elftal en alles wat daarmede tezamen hangt, betreft en ga over tot ons 2de elftal, dat zich op den laatsten competitiedag van de onderste plaats afwerkte. Hulde aan Jaap van Nek en zijn mannen. De captain slaagde erin zelf den gelijkmaker te scoren. Het was tegen Z.F.C. II een stevige, maar zeer goede wedstrijd, waarin bijzonder de achterhoede, welke zich overigens het geheele seizoen uit stekend geweerd had, zich onderscheidde, Het is voor Stradmeijer en Nesenberend, als mede voor Willem Dijkhuis, een mooie bc- looning en voor de A.F.C. een groot geluk dat zij op zoo voortreffelijke wijze de door blessures in het 1ste elftal opengekomen plaatsen konden bezetten en zij tot nu toe hun taak met zoo n groot succes vervuld heb ben. Hetzelfde geldt voor Daan Ellens, die van de juniores in de laatste wedstrijden via het 2de in het 1ste terecht gekomen is en ver dienstelijk werk verrichtte. Het optreden dezer invallers in de moei lijke wedstrijden geeft den burger weer moed voor de toekomst. Tusschen twee haakjes, wat was er een hemelsbreed verschil tusschen het spelpeil van den 3de klasse wedstrijd MeervogelsO.D.E. op het bijveld van Z.F.C. en de reserve 1ste klasse wedstrijd Z.F.C. II—A.F.C. II. Het 3de moest het tegen Z.F.C. III afleg gen, waarmede het kampioenschap verkeken was. T och is het een zeer goed seizoen ge weest, waarop Spits en zijn kornuiten met voldoening kunnen terugzien. Dubbel jammer dat de onvolledigheid, of liever gezegd het wegblijven van enkele spelers, in de eerste helft van het seizoen, achteraf het kampioen schap schijnen gekost te hebben. Nu was het eigenlijk mijn bedoeling nog iets te vertellen over onze Buitengewone Al- gemeene Vergadering en die van den A.V.B, Ik zal dit echter tot de volgende „Schakel oewaren, waarin ik naar ik uit den grond van mijn hart hoop, niet meer zooveel over ons eerste elftal, protesten, etc. zal te zeqqen hebben. 5 Mei 1931. I. H GALAVAZI. Daar onze „Schakel" een week later uit komt, dan in de bedoeling heeft gelegen, komt bovenstaand artikel gedeeltelijk eigenlijk als mosterd na den maaltijd, doch daardoor heb ik tevens de gelegenheid, het resultaat van onzen wedstrijd tegen Hollandia te vermel- „Het is daarom dat wij u vragen of gij „bereid zijt een bespreking over deze zaak te „houden, waarbij het mogelijk zal zijn bree- „dere uitzetting te geven van ons standpunt „in deze en zoo noodig gezamenlijk maat regelen te nemen. 5 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 5