nihil. Even richten en ik zal het nooit ver geten -met een effectvol boogschot over de aanstormende Zeeburgianen heen, verdwijnt de bal mathematisch zuiver in het doel. Het effect van deze onverwachte wijziging in de situatie op de gemoederen der A.F.C.-ers tart elke beschrijving. Lungen, anders toch altijd kalm en beheerscht, duikelt kopje-over in den modder! De meest ongearticuleerde ge luiden scheuren door den regen. Van me zelf weet ik alleen, dat een politieagent met bree- den glimlach naar mijn weinig aesthetischen Indianendans stond te kijken. Nog enkele minuten van spanning, en het was voorbij. We hadden een klein kansje behouden! Den volgenden Zaterdag weer hoogspan ning. Kunt u zich indenken, hoe die vier A.F.C.-ers, die als woordvoerder, getuigen en toehoorder de behandeling van het protest A.F.C.Z.V.V. hadden bijgewoond, en in de wachtkamer op de verdere dingen zaten te wachten, zich voelden? En welk een onver getelijk oogenblik het was, toen een der P.C.- leden binnenkwam en zeide: „Het protest van A.F.C. tegen Z.V.V. is toegewezen, de uit slag is 00"? Voetbal is toch rijk aan emoties De maaltijd ter ge'egenheid van de ont moeting Amsterdam Duisburg gaf mij ge legenheid weer wat op dreef te komen. Kunt u zich het gezicht van onzen Eerevoorzitter voorstellen, toen hij hoorde, dat zijn club haar lot weer zelf in handen had? Hij kon zijn ont roering haast niet de baas blijven Hoe we, na dit bijzonder prettig diner, later weer de feestelijk gestemde A.F.C.-ers opvischten en voor een goed besluit van dezen avond zorg den, zal ik maar niet beschrijven, want anders kom ik in conflict met den Schakel-redacteur. Inmiddels hebben we reeds den eersten be slissingswedstrijd achter den rug. Zoo moge lijk was de spanning nog grooter. Maar waar tegen Zeeburgia onze achterhoede niet kon voorkomen, dat de voorsprong verloren ging, wist zij tegen D.E.C. den 21 stand in ons voordeel te handhaven In de eerste helft ging het spel vrij gelijk op, doch waar het binnen- trio van D.E.C., mede door het zeer goede spel van Stradmeijer, vrijwel kansloos bleef, was Lungen aan den anderen kant een voort durend gevaar. Hij werd weliswaar speciaal bewaakt, doch toen hij een goeden center van Wolters vóór het doel te pakken kreeg, had de D.E.C.-keeper op het harde lage schot geen kans. Kort na de hervatting werd ons een vrije schop even buiten het strafschopgebied ge geven. Charles plaatste zich achter den bal, en nauwelijks had de heer v. d. Dungen ge floten, of met een schitterend schot had onze goalgetter een gaatje in de D.E.C.-verde diging gevonden en benut en de verraste rood-witte keeper moest opnieuw visschen. Een meesterlijk schot! D.E.C. kwam met ver- nieuwe kracht opzetten en hernam het initiatief. Er werd hard gestreden, doch tel kens bracht Stradmeijer, wiens kalmte in der gelijke situaties van onschatbare waarde is, met ferme trappen opluchting. Neseker raakte toen gewond en moest zich onder behandeling van dr. Doets stellen. In deze periode van spelen met 10 man, kwam D.E.C. aan het meer dan verdiende tegenpunt. Uiterwijk nam toen Neseker's plaats in, doch bleek niet die verdedigende kracht van dezen te bezit ten, zoodat Stradmeijer het tegen den gevaar lijken Roeg dubbel zwaar kreeg. Langen tijd zag het er donker uit en mocht men ieder moment den gelijkmaker verwachten. Herin neringen aan 3-0 voorsprongen tegen D.E.C., welke in 63 en 53 nederlagen eindigden, pijnigden de harten van alle A.F.C.-vrienden. Of D.E.C. ontmoedigd raakte, of dat A.F.C. de overwinning rook, langzaam aan sprak onze voorhoede ook weer een woordje mee. Een kogel van Charles vond den keeper op de juiste plaats. Kort voor het eind, als onze centervoor weer „genomen" wordt was het niet binnen het strafschopgebied? verwachten we natuurlijk weer een verras sing, doch Charles vond, dat het spreek woord: „het beste paard struikelt wel eens!" ook bij goalgetters van toepassing moet wezen en schoot naast. Kort daarop kwam het wanhopig „ersehnte" einde, en de ge schokte zenuwen konden in het zalig besef, dat ons eerste elftal een grooten stap in de goede richting gedaan heeft, tot rust komen. Zondag a.s. wacht ons de niet minder zware strijd tegen Hollandia in Wormerveer. Rekenkunstenaars hebben al uitgerekend, dat een gelijk spel ons reeds definitief in veilig heid brengt. Volhouden, jongens, deze eene wedstrijd kan ons uit het gevaar brengen. Jullie heb ben de laatste wedstrijden zoo moedig ge streden. Toont onze voetbalwereld, dat jullie inderdaad nog te goed waren om je 2de klas- serschap, feitelijk een onvoldoende afspiege ling van de kracht onzer vereeniging, in degradatie-wedstrijden te verdedigen. En hebben jullie het zoo vurig door je zelf en door ieder A.F.C.-er gehoopte resultaat be haald, dan kun je met voldoening op de laat- A F.C.-crs, bccur.ztigt onze adverteerders! - 4

Schakels (clubbladen) | 1931 | | pagina 4